اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

دسته بندی ها : آموزش وردپرس, اصول ساخت اسلایدر ۲۴ مهر ۱۳۹۸ Tehranwordpress
اصول ساخت اسلایدر

اصول ساخت اسلایدر

از جمله موضوعاتی است که آگاهی از آن برای افرادی که در زمینه طراحی گرافیکی سایت فعالیت می کنند امری ضروری به شمار می آید. اسلایدر ها در واقع یکی از ابزار های کاربردی است که در اختیار طراحان سایت قرار گرفته که بتوانند با استفاده از آن ها تصاویر متحرک را برای کاربران به نمایش بگذارند.
رعایت اصول ساخت اسلایدر حرفه ای به شما این امکان را می دهد تا در کنار استفاده از محتوای مناسب و جذابیت های ظاهری سایت، نظر مخاطبان خود را برای مشاهده تصاویر در داخل اسلایدر ها جلب نمایید.
بر اساس اصول ساخت اسلایدر حرفه ای آن چه بیش از هر چیزی باید مورد توجه قرار داده شود استفاده از عکس ها و تصاویر با کیفیت است. اسلاید های شما
باید حاوی پیام و مفهومی برای انتقال به کاربران باشند و در غیر این صورت نمی توانند شما را به اهدافی که دارید برسانند.
یک اسلایدر خوب و حرفه ای باعث افزایش بازدید از سایت شما خواهد شد.
اگر به آدرس https://revolution.themepunch.com/ بروید می توانید بهترین اسلایدر ساز دنیای وردپرس را دانلود و از آن به راحتی استفاده نمائید.

ساخت اسلایدر حرفه ای

معرفی برخی از اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

رعایت اصول ساخت اسلایدر برای موفقیت در این بخش امری ضروری به شمار می آید اما این که این اصول چه مواردی را در بر می گیرند موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. پیش تر در خصوص کیفیت بنر ها یا اسلاید هایی که برای سایت استفاده می شود اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داریم.
علاوه بر کیفیت اسلایدر ها باید به این موضوع نیز توجه کنید که میان اسلاید هایی که مورد استفاده قرار می دهید و همچنین کسب و کار شما ارتباط مناسبی بر قرار شود. استفاده از اسلاید هایی که ارتباطی به کار و محتوای سایت شما ندارند خارج از اصول ساخت اسلایدر حرفه ای است. سعی کنید خاص باشید.
نوع اسلایدر انتخابی و همچنین نوع طراحی هایی که برای اسلاید ها در نظر می گیرید می تواند نشان دهنده خاص بودن شما و خدماتی که ارائه می دهید باشد به همین منظور سعی کنید از طرح ها و اسلایدر های تکراری زیادی استفاده نکنید.

طراحی اسلایدر باید به گونه ای انجام شود که با طراحی اصلی سایت تفاوت چندانی نداشته باشد. همخوانی طرح و رنگ اصلی سایت و اسلایدر می تواند در نمایش بهتر آن از دید مخاطبان نقش ویژه ای داشته باشد. فراموش نکنید در ساخت اسلایدر حجم اسلاید ها و طراحی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
اگر شما وارد سایتی شوید که اسلایدر آن کار نکند یا زمان زیادی برای بار گذاری آن مورد نیاز باشد بدون شک وقت خود را برای دیدن اسلاید ها هدر نخواهید داد و همین امر یعنی از دست دادن موقعیتی مناسب برای استفاده از قابلیت اسلایدر و هدر رفتن هزینه و زمانی که برای طراحی آن ها در نظر گرفته اید.
علاوه بر حجم سایر اسلایدر نیز نباید با طراحی اولیه سایت متفاوت باشد در این صورت تصاویر به درستی نمایش داده نمی شوند و حتی گاهی اوقات تنها بخشی از یک بنر یا اسلاید در اسلایدر نمایش داده می شوند که جلوه خوبی برای سایت نخواهد داشت.

اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

اصول ساخت اسلایدر بر اساس مفاهیم مستقیم و غیر مستقیم

همان گونه که مطرح گردید اصول ساخت اسلایدر بر پایه انتقال پیام از طریق تصاویر استوار است و همین امر موجب شده تا طراحی اسلایدر از اهمیت بالایی برخوردار گردد اما نکته ای که در این میان نباید از قلم بیفتد این است که اسلایدر ها می توانند انتقال مفاهیم را به دو شیوه اصلی انجام دهند.
اولین شیوه انتقال مستقیم مفاهیم به مخاطبان است و در این روش شما موضوع مورد نظر خود را در قالب نوشته ها و تصاویر به صورت مستقیم به مخاطب عرضه می کنید. اما در حالت بعدی که در واقع همان انتقال مفاهیم به صورت غیر مستقیم است شما از تصاویر غیر مستقیم برای این کار استفاده می کنید.
به این ترتیب مخاطبان شما برای دریافت پیام مورد نظر باید توجه بیشتری به تصاویر و مفاهیم آن ها داشته باشد. اگر بخواهیم بر اساس اصول ساخت اسلایدر یکی از این دو روش را انتخاب نماییم باید پیش از هر چیزی جامعه هدف و مخاطبان خود را شناسایی نمایید.
این کار به شما کمک می کند تا بفهمید کدام روش می تواند برای شما نتایج بهتری را به همراه داشته باشد.  اگر شما سایتی دارید که جامعه هدف آن کودکان هستند و یا حتی یک سایت اداری و رسمی دارید که اغلب افراد جامعه در هر سطح فرهنگی و علمی به آن مراجعه می کنند باید تمام پیام ها و مفاهیم مورد نظر خود را به صورت مستقیم ارائه دهید.
اما اگر سایت شما برای دسته ای از مخاطبان خاص با سطح دانش مشخصی طراحی شده است می توانید پیام های خود را اندکی چالش برانگیز تر عنوان نمایید.

 

بر اساس اصول ساخت اسلایدر چه مواردی در این بخش باید لحاظ شود؟

بر اساس اصول ساخت اسلایدر، معمولا محل قرار گیری اسلایدر ها در ابتدای صفحه اصلی سایت و بعد از بخش هدر سایت است. حتی برخی از طراحان به جای این که از اسلایدر ها بعد از هدر استفاده کنند از آن ها به جای هدر سایت استفاده می نمایند.
اما چه مواردی می تواند در اسلایدر ها لحاظ شود موضوعی است که تا حد زیادی به تصمیم گیری مدیران سایت و اهداف از پیش تعیین شده سایت بستگی دارد. مثلا می توان در اسلایدر سایت از اطلاعاتی مانند معرفی سایت و موارد موجود در آن ها استفاده نمود.

در واقع افراد با مشاهده اسلایدر در همان صفحه ابتدایی می توانند به محتوای اصلی سایت پی ببرند که این امر می تواند موجب جلب رضایت کاربران شما گردد. علاوه بر این می توانید از اسلایدر ها به عنوان ویترین محصولات و خدمات خود استفاده نمایید.
به این ترتیب در این بخش می توانید محصولات و خدمات اصلی خود را به مخاطبان معرفی نمایید. حتی اعلام رویداد هایی مانند جشنواره های فروش و همچنین تخفیف ها و مواردی از این قبیل می تواند از طریق ساخت اسلایدر حرفه ای صورت بگیرد.
بر اساس اصول ساخت اسلایدر حرفه ای شما باید از ابزار اسلایدر به گونه ای استفاده نمایید که قصد دارید یک بیلبورد تبلیغاتی را طراحی نمایید. به بیان ساده تر اصول ساخت اسلایدر به شما این امکان را می دهد تا از فضای سایت خود برای انجام تبلیغات مفید تر و هدف مند تر استفاده نمایید.

Amir Shadkamnezhad
Tehranwordpress

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!