اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

فهرست این مقاله

اصول ساخت اسلایدر

اصول ساخت اسلایدر

از جمله موضوعاتی است که آگاهی از آن برای افرادی که در زمینه طراحی گرافیکی سایت فعالیت می کنند امری ضروری به شمار می آید. اسلایدر ها در واقع یکی از ابزار های کاربردی است که در اختیار طراحان سایت قرار گرفته که بتوانند با استفاده از آن ها تصاویر متحرک را برای کاربران به نمایش بگذارند.
رعایت اصول ساخت اسلایدر حرفه ای به شما این امکان را می دهد تا در کنار استفاده از محتوای مناسب و جذابیت های ظاهری سایت، نظر مخاطبان خود را برای مشاهده تصاویر در داخل اسلایدر ها جلب نمایید.
بر اساس اصول ساخت اسلایدر حرفه ای آن چه بیش از هر چیزی باید مورد توجه قرار داده شود استفاده از عکس ها و تصاویر با کیفیت است. اسلاید های شما
باید حاوی پیام و مفهومی برای انتقال به کاربران باشند و در غیر این صورت نمی توانند شما را به اهدافی که دارید برسانند.
یک اسلایدر خوب و حرفه ای باعث افزایش بازدید از سایت شما خواهد شد.
اگر به آدرس https://revolution.themepunch.com/ بروید می توانید بهترین اسلایدر ساز دنیای وردپرس را دانلود و از آن به راحتی استفاده نمائید.

ساخت اسلایدر حرفه ای

معرفی برخی از اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

رعایت اصول ساخت اسلایدر برای موفقیت در این بخش امری ضروری به شمار می آید اما این که این اصول چه مواردی را در بر می گیرند موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. پیش تر در خصوص کیفیت بنر ها یا اسلاید هایی که برای سایت استفاده می شود اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داریم.
علاوه بر کیفیت اسلایدر ها باید به این موضوع نیز توجه کنید که میان اسلاید هایی که مورد استفاده قرار می دهید و همچنین کسب و کار شما ارتباط مناسبی بر قرار شود. استفاده از اسلاید هایی که ارتباطی به کار و محتوای سایت شما ندارند خارج از اصول ساخت اسلایدر حرفه ای است. سعی کنید خاص باشید.
نوع اسلایدر انتخابی و همچنین نوع طراحی هایی که برای اسلاید ها در نظر می گیرید می تواند نشان دهنده خاص بودن شما و خدماتی که ارائه می دهید باشد به همین منظور سعی کنید از طرح ها و اسلایدر های تکراری زیادی استفاده نکنید.

طراحی اسلایدر باید به گونه ای انجام شود که با طراحی اصلی سایت تفاوت چندانی نداشته باشد. همخوانی طرح و رنگ اصلی سایت و اسلایدر می تواند در نمایش بهتر آن از دید مخاطبان نقش ویژه ای داشته باشد. فراموش نکنید در ساخت اسلایدر حجم اسلاید ها و طراحی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
اگر شما وارد سایتی شوید که اسلایدر آن کار نکند یا زمان زیادی برای بار گذاری آن مورد نیاز باشد بدون شک وقت خود را برای دیدن اسلاید ها هدر نخواهید داد و همین امر یعنی از دست دادن موقعیتی مناسب برای استفاده از قابلیت اسلایدر و هدر رفتن هزینه و زمانی که برای طراحی آن ها در نظر گرفته اید.
علاوه بر حجم سایر اسلایدر نیز نباید با طراحی اولیه سایت متفاوت باشد در این صورت تصاویر به درستی نمایش داده نمی شوند و حتی گاهی اوقات تنها بخشی از یک بنر یا اسلاید در اسلایدر نمایش داده می شوند که جلوه خوبی برای سایت نخواهد داشت.

اصول ساخت اسلایدر حرفه ای

اصول ساخت اسلایدر بر اساس مفاهیم مستقیم و غیر مستقیم

همان گونه که مطرح گردید اصول ساخت اسلایدر بر پایه انتقال پیام از طریق تصاویر استوار است و همین امر موجب شده تا طراحی اسلایدر از اهمیت بالایی برخوردار گردد اما نکته ای که در این میان نباید از قلم بیفتد این است که اسلایدر ها می توانند انتقال مفاهیم را به دو شیوه اصلی انجام دهند.
اولین شیوه انتقال مستقیم مفاهیم به مخاطبان است و در این روش شما موضوع مورد نظر خود را در قالب نوشته ها و تصاویر به صورت مستقیم به مخاطب عرضه می کنید. اما در حالت بعدی که در واقع همان انتقال مفاهیم به صورت غیر مستقیم است شما از تصاویر غیر مستقیم برای این کار استفاده می کنید.
به این ترتیب مخاطبان شما برای دریافت پیام مورد نظر باید توجه بیشتری به تصاویر و مفاهیم آن ها داشته باشد. اگر بخواهیم بر اساس اصول ساخت اسلایدر یکی از این دو روش را انتخاب نماییم باید پیش از هر چیزی جامعه هدف و مخاطبان خود را شناسایی نمایید.
این کار به شما کمک می کند تا بفهمید کدام روش می تواند برای شما نتایج بهتری را به همراه داشته باشد.  اگر شما سایتی دارید که جامعه هدف آن کودکان هستند و یا حتی یک سایت اداری و رسمی دارید که اغلب افراد جامعه در هر سطح فرهنگی و علمی به آن مراجعه می کنند باید تمام پیام ها و مفاهیم مورد نظر خود را به صورت مستقیم ارائه دهید.
اما اگر سایت شما برای دسته ای از مخاطبان خاص با سطح دانش مشخصی طراحی شده است می توانید پیام های خود را اندکی چالش برانگیز تر عنوان نمایید.

 

بر اساس اصول ساخت اسلایدر چه مواردی در این بخش باید لحاظ شود؟

بر اساس اصول ساخت اسلایدر، معمولا محل قرار گیری اسلایدر ها در ابتدای صفحه اصلی سایت و بعد از بخش هدر سایت است. حتی برخی از طراحان به جای این که از اسلایدر ها بعد از هدر استفاده کنند از آن ها به جای هدر سایت استفاده می نمایند.
اما چه مواردی می تواند در اسلایدر ها لحاظ شود موضوعی است که تا حد زیادی به تصمیم گیری مدیران سایت و اهداف از پیش تعیین شده سایت بستگی دارد. مثلا می توان در اسلایدر سایت از اطلاعاتی مانند معرفی سایت و موارد موجود در آن ها استفاده نمود.

در واقع افراد با مشاهده اسلایدر در همان صفحه ابتدایی می توانند به محتوای اصلی سایت پی ببرند که این امر می تواند موجب جلب رضایت کاربران شما گردد. علاوه بر این می توانید از اسلایدر ها به عنوان ویترین محصولات و خدمات خود استفاده نمایید.
به این ترتیب در این بخش می توانید محصولات و خدمات اصلی خود را به مخاطبان معرفی نمایید. حتی اعلام رویداد هایی مانند جشنواره های فروش و همچنین تخفیف ها و مواردی از این قبیل می تواند از طریق ساخت اسلایدر حرفه ای صورت بگیرد.
بر اساس اصول ساخت اسلایدر حرفه ای شما باید از ابزار اسلایدر به گونه ای استفاده نمایید که قصد دارید یک بیلبورد تبلیغاتی را طراحی نمایید. به بیان ساده تر اصول ساخت اسلایدر به شما این امکان را می دهد تا از فضای سایت خود برای انجام تبلیغات مفید تر و هدف مند تر استفاده نمایید.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.