بررسی تاثیر ویدئو در سئو

دسته بندی ها : آموزش سئو و بهینه سازی, تاثیر ویدئو در سئو ۲۲ مهر ۱۳۹۸ Tehranwordpress
تاثیر ویدئو در سئو

 تاثیر ویدئو در سئو

از جمله موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه ای نمود. استفاده از ویدئو ها در وب سایت می تواند علاوه بر جلب نظر مخاطبان موجب بهبود وضعیت سئو سایت نیز گردد.( برای آشنایی بیشتر با سئو اینجا کلیک کنید ) باید دقت شود که ویدئو های انتخابی بتواند نیاز ها و اهداف مورد نظر را به خوبی بر آورده نماید.
به بیان دیگر باید پیش از انتخاب ویدئو ها در خصوص بازار هدف خود تحقیقات دقیقی به عمل آورید تا بتوانید از مزیت های تاثیر ویدئو  استفاده ببرید. ویدئو ها از جمله ابزار هایی هستند که شما می توانید با بهره گیری از آن ها مخاطبان خود را مدت ها در سایت نگه دارید و به این ترتیب وضعیت سئو را بهبود ببخشید.

اهمیت تاثیر ویدئو در سئو

به طور کلی افرادی که در زمینه تنظیم برنامه هایی برای بهبود سئو سایت فعالیت می کنند استفاده از ویدئو ها را جزئی از برنامه کاری خود قرار می دهند. مزیت های تاثیر ویدئو  را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:

 • افزایش مشارکت کاربران در به اشتراک گذاری ویدئو ها
 • افزایش ترافیک بیشتر سایت با توجه به جذابیت بیشتر ویدئو ها در مقابل محتوای متنی
 • افزایش لینک دهی در سایت
 • افزایش ذخیره سازی لینک ها و محتواهای مربوط به آن
 • بهبود رتبه سایت از دیدگاه موتور های جستجو

تاثیر ویدئو در سئو چگونه مشخص می شود؟

برای پاسخ به این سوال گه چگونه از تاثیر ویدئو در سئو به درستی آگاه شویم قصد داریم برخی از روش هایی که در این زمینه اثرگذار هستند را به شما معرفی نماییم. به عنوان مثال یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن متوجه اثر گذاری ویدئو مورد نظر بشوید میزان کلیک خوردن آن است.
در موضوع سئو اصطلاحی به نام CTR وجود دارد که به معنای تعداد کل افرادی است که برای دیدن لینک خاصی در یک صفحه روی آن کلیک کرده اند. هر چه میزان CTR افزایش یابد نشان دهنده افزایش مخاطبان برای لینک مورد نظر می باشد.
تاثیر ویدئو در سئوحال اگر لینک مورد نظر شما یک ویدئو با فیلم باشد بدون تردید می تواند نظر مخاطبان بیشتری را به خود جلب نماید. یکی دیگر از مواردی که به شما نشان می دهد تاثیر ویدئو در سئو چقدر زیاد است میزان به اشتراک گذاری آن ها است.
بر اساس بررسی هایی که توسط کارشناسان سئو انجام شده است تاثیر ویدئو در سئو می تواند از طریق افزایش به اشتراک گذاری توسط کاربران افزایش یابد.به این معنا که با توجه به علاقه کاربران اینترنت به مشاهده فیلم ها و تصاویر به جای خواندن متون، هنگامی که از ویدئو ها برای انتقال پیام استفاده می کنید می توانید مخاطبان بیشتری را جذب نموده و همچنین مشارکت بیشتری از آن ها دریافت نمایید.
در واقع تاثیر ویدئو در سئو به صورت غیر مستقیم با مشارکت مخاطبان صورت می گیرد.

تاثیر ویدئو در سئو و راه های مربوط به آن

هنگامی که از یک فایل ویدئویی در سایت خود استفاده می کنید در واقع به موتور های جستجو این پیام را می دهید که سایت شما یک سایت غنی از محتوا و مطالب کاربردی بوده و می توانید از محتوای آن برای رفع نیاز کاربران استفاده نمایید.
این موضوع می تواند به سادگی رتبه سایت شما را بهبود ببخشد. علاوه بر این شما می توانید از برچسب ها و کلید واژه ها برای توضیحات مورد نیاز برای ویدئو ها استفاده نمایید. یکی از راه هایی که می توانید تاثیر ویدئو در سئو را بهبود ببخشید.
استفاده از متونی است که محتوای ویدئو را تشریح می کند. این متن ها که به آن ها کپشن نیز گفته می شود به شما این فرصت را می دهند تا علاوه بر استفاده از تاثیر ویدئو  از تاثیر محتوای متنی نیز استفاده ببرید.
همچنین نوشتن یک کپشن مناسب برای ویدئو ها و تنظیم آن با استفاده از برچسب ها و کلمات کلیدی کاربردی می تواند احتمال نمایش ویدئو شما در نتایج جستجو را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.
یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید تاثیر ویدئو  را افزایش دهید استفاده از نقشه سایت مپ ویدئو ها است. این فایل در واقع یک فایل ضمیمه ای است که در کنار نقشه اصلی سایت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
مزیت تاثیر ویدئو در سئواز جمله کاربرد هایی که استفاده از سایت مپ ویدئو ها دارند این است که در آن ها اطلاعاتی مثل تعداد دفعات بازدید و زمان و سایر موارد مرتبط با ویدئو ها ثبت شده است. یکی از مهم ترین و شاید اصلی ترین موضوعاتی که می تواند تاثیر ویدئو در سئو را افزایش دهد سرعت عملکرد سایت است.
هنگامی که کاربران وارد سایت می شوند و قصد دارند تا منتظر دیدن ویدئویی بمانند شما تنها ۳ ثانیه زمان دارید تا آن ها را در سایت نگه دارید.  بالای ۵۰ درصد از افرادی که به سایت شما وارد می شوند تمایل ندارند بیش تر از ۳ ثانیه منتظر بار گذاری ویدئو ها بمانند.
پس باید توجه کنید که از ویدئو هایی با کیفیت و در عین حال کم حجم برای این کار استفاده نمایید. همچنین در صورتی که سایت شما بر پایه نمایش ویدئو ها استوار است باید در انتخاب هاست توجه بیشتری داشته باشید. زیرا سرعت عملکرد وب سایت شما تا حد زیادی وابسته به خدماتی است که هاست ارائه می دهد.

سخن پایانی در خصوص اهمیت تاثیر ویدئو در سئو

اهمیت تاثیر ویدئو در سئو همان گونه که اشاره شد بسیار زیاد است و برای موفقیت یک وب سایت باید برنامه همه جانبه ای برای بهبود سئو آن تنظیم شود.  استفاده از همه ابزار ها و قابلیت هایی که در اختیار شما قرار گرفته است می تواند در این مسیر کمک شایانی نماید.
پس به طور خلاصه باید بگوییم تاثیر ویدئو در سئو قابل توجه بوده و باید از ویدئو های جذاب و با کیفیت و همچنین ویدئو هایی که حجم خیلی بالایی ندارند استفاده نمایید تا بتوانید به خوبی مخاطبان خود را جذب نموده و همچنین از دیدگاه موتور های جستجو سایتی فعال و در عین حال کاربردی برای مخاطبان به نظر بیایید. به این ترتیب موتور های جستجو شما را در صفحات اول نتایج جستجو نشان می دهند.

Amir Shadkamnezhad
Tehranwordpress

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!