بررسی تاثیر ویدئو در سئو

فهرست این مقاله

تاثیر ویدئو در سئو

 تاثیر ویدئو در سئو

از جمله موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه ای نمود. استفاده از ویدئو ها در وب سایت می تواند علاوه بر جلب نظر مخاطبان موجب بهبود وضعیت سئو سایت نیز گردد.( برای آشنایی بیشتر با سئو اینجا کلیک کنید ) باید دقت شود که ویدئو های انتخابی بتواند نیاز ها و اهداف مورد نظر را به خوبی بر آورده نماید.
به بیان دیگر باید پیش از انتخاب ویدئو ها در خصوص بازار هدف خود تحقیقات دقیقی به عمل آورید تا بتوانید از مزیت های تاثیر ویدئو  استفاده ببرید. ویدئو ها از جمله ابزار هایی هستند که شما می توانید با بهره گیری از آن ها مخاطبان خود را مدت ها در سایت نگه دارید و به این ترتیب وضعیت سئو را بهبود ببخشید.

اهمیت تاثیر ویدئو در سئو

به طور کلی افرادی که در زمینه تنظیم برنامه هایی برای بهبود سئو سایت فعالیت می کنند استفاده از ویدئو ها را جزئی از برنامه کاری خود قرار می دهند. مزیت های تاثیر ویدئو  را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:

  • افزایش مشارکت کاربران در به اشتراک گذاری ویدئو ها
  • افزایش ترافیک بیشتر سایت با توجه به جذابیت بیشتر ویدئو ها در مقابل محتوای متنی
  • افزایش لینک دهی در سایت
  • افزایش ذخیره سازی لینک ها و محتواهای مربوط به آن
  • بهبود رتبه سایت از دیدگاه موتور های جستجو

تاثیر ویدئو در سئو چگونه مشخص می شود؟

برای پاسخ به این سوال گه چگونه از تاثیر ویدئو در سئو به درستی آگاه شویم قصد داریم برخی از روش هایی که در این زمینه اثرگذار هستند را به شما معرفی نماییم. به عنوان مثال یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن متوجه اثر گذاری ویدئو مورد نظر بشوید میزان کلیک خوردن آن است.
در موضوع سئو اصطلاحی به نام CTR وجود دارد که به معنای تعداد کل افرادی است که برای دیدن لینک خاصی در یک صفحه روی آن کلیک کرده اند. هر چه میزان CTR افزایش یابد نشان دهنده افزایش مخاطبان برای لینک مورد نظر می باشد.
تاثیر ویدئو در سئوحال اگر لینک مورد نظر شما یک ویدئو با فیلم باشد بدون تردید می تواند نظر مخاطبان بیشتری را به خود جلب نماید. یکی دیگر از مواردی که به شما نشان می دهد تاثیر ویدئو در سئو چقدر زیاد است میزان به اشتراک گذاری آن ها است.
بر اساس بررسی هایی که توسط کارشناسان سئو انجام شده است تاثیر ویدئو در سئو می تواند از طریق افزایش به اشتراک گذاری توسط کاربران افزایش یابد.به این معنا که با توجه به علاقه کاربران اینترنت به مشاهده فیلم ها و تصاویر به جای خواندن متون، هنگامی که از ویدئو ها برای انتقال پیام استفاده می کنید می توانید مخاطبان بیشتری را جذب نموده و همچنین مشارکت بیشتری از آن ها دریافت نمایید.
در واقع تاثیر ویدئو در سئو به صورت غیر مستقیم با مشارکت مخاطبان صورت می گیرد.

تاثیر ویدئو در سئو و راه های مربوط به آن

هنگامی که از یک فایل ویدئویی در سایت خود استفاده می کنید در واقع به موتور های جستجو این پیام را می دهید که سایت شما یک سایت غنی از محتوا و مطالب کاربردی بوده و می توانید از محتوای آن برای رفع نیاز کاربران استفاده نمایید.
این موضوع می تواند به سادگی رتبه سایت شما را بهبود ببخشد. علاوه بر این شما می توانید از برچسب ها و کلید واژه ها برای توضیحات مورد نیاز برای ویدئو ها استفاده نمایید. یکی از راه هایی که می توانید تاثیر ویدئو در سئو را بهبود ببخشید.
استفاده از متونی است که محتوای ویدئو را تشریح می کند. این متن ها که به آن ها کپشن نیز گفته می شود به شما این فرصت را می دهند تا علاوه بر استفاده از تاثیر ویدئو  از تاثیر محتوای متنی نیز استفاده ببرید.
همچنین نوشتن یک کپشن مناسب برای ویدئو ها و تنظیم آن با استفاده از برچسب ها و کلمات کلیدی کاربردی می تواند احتمال نمایش ویدئو شما در نتایج جستجو را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.
یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید تاثیر ویدئو  را افزایش دهید استفاده از نقشه سایت مپ ویدئو ها است. این فایل در واقع یک فایل ضمیمه ای است که در کنار نقشه اصلی سایت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
مزیت تاثیر ویدئو در سئواز جمله کاربرد هایی که استفاده از سایت مپ ویدئو ها دارند این است که در آن ها اطلاعاتی مثل تعداد دفعات بازدید و زمان و سایر موارد مرتبط با ویدئو ها ثبت شده است. یکی از مهم ترین و شاید اصلی ترین موضوعاتی که می تواند تاثیر ویدئو در سئو را افزایش دهد سرعت عملکرد سایت است.
هنگامی که کاربران وارد سایت می شوند و قصد دارند تا منتظر دیدن ویدئویی بمانند شما تنها ۳ ثانیه زمان دارید تا آن ها را در سایت نگه دارید.  بالای ۵۰ درصد از افرادی که به سایت شما وارد می شوند تمایل ندارند بیش تر از ۳ ثانیه منتظر بار گذاری ویدئو ها بمانند.
پس باید توجه کنید که از ویدئو هایی با کیفیت و در عین حال کم حجم برای این کار استفاده نمایید. همچنین در صورتی که سایت شما بر پایه نمایش ویدئو ها استوار است باید در انتخاب هاست توجه بیشتری داشته باشید. زیرا سرعت عملکرد وب سایت شما تا حد زیادی وابسته به خدماتی است که هاست ارائه می دهد.

سخن پایانی در خصوص اهمیت تاثیر ویدئو در سئو

اهمیت تاثیر ویدئو در سئو همان گونه که اشاره شد بسیار زیاد است و برای موفقیت یک وب سایت باید برنامه همه جانبه ای برای بهبود سئو آن تنظیم شود.  استفاده از همه ابزار ها و قابلیت هایی که در اختیار شما قرار گرفته است می تواند در این مسیر کمک شایانی نماید.
پس به طور خلاصه باید بگوییم تاثیر ویدئو در سئو قابل توجه بوده و باید از ویدئو های جذاب و با کیفیت و همچنین ویدئو هایی که حجم خیلی بالایی ندارند استفاده نمایید تا بتوانید به خوبی مخاطبان خود را جذب نموده و همچنین از دیدگاه موتور های جستجو سایتی فعال و در عین حال کاربردی برای مخاطبان به نظر بیایید. به این ترتیب موتور های جستجو شما را در صفحات اول نتایج جستجو نشان می دهند.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.