تعیین نقش کاربر در وردپرس

تعیین نقش کاربر

تعیین نقش کاربران در یک سایت وردپرسی

تعیین نقش کاربران در یک سایت وردپرسی

برای درک بهتر تعیین نقش کاربر در وردپرس یک شرکت بزرگ را تصور کنید، هر کسی در این شرکت دارای سمت خاصی است و اقدام به انجام کار خاصی می کند. یک وب سایت نیز همچون شرکتی بزرگ است. از این رو  کاربر در وردپرس می تواند به همان اندازه از اهمیت برخوردار باشد، که تعیین سمت کارمندان شرکت. 

البته وجود دارند برخی سایت هایی که نیازی به کاربران متعدد ندارند، و تنها توسط یک شخص مدیریت و کنترل می شوند. اما سایت هایی که از گستردگی بالایی برخوردار هستند، تعیین نقش کاربر در آنها مهم است. زیرا این سایت ها نیاز به نقش های مختلفی دارند. تا بتوانند تمامی خدمات سایت را به درستی ارائه نمایند. اما سوالی که برای ما پیش می آید، این است که چگونه می توانیم در یک سایت وردپرسی اقدام به تعیین نقش کاربر در وردپرس نماییم؟ آنها باید چگونه و به چه میزان سطحی در سایت دسترسی داشته باشند؟

یا این که برای تعیین نقش کاربر در وردپرس لازم است از افزونه ای استفاده شود؟ از چه افزونه هایی؟ تمامی این سوالات به راحتی پاسخ داده می شود. 

روش تعیین نقش کاربر در وردپرس

اولین مسئله ای که باید به آن بپردازیم، پاسخ به این سوال است که اصلا چگونه نقش کاربران در وردپرس تعیین می شود؟ برای این کار باید ابتدا وارد پنل مدیریت شوید، پس از آن از طریق آیتم های مدیریتی بر  روی گزینه ای کاربران کلیک نمایید. 

شما می توانید در منوی این بخش با موارد مختلفی روبه رو شوید. از طریق هر یک از این روش های می توانید اقدام به تعیین نقش کاربر در وردپرس نمایید. یکی از روش ها در این بخش نحوه افزودن کاربر جدید به سایت را نشان داده است. 

شما می توانید با مراجعه به این بخش افراد جدید را به عنوان کاربر وارد سایت نمایید. برای تعیین نقش کاربر در وردپرس و افزودن کاربر جدید با صفحه ای رو به رو می شوید که تمامی مشخصات کاربر را از شما می خواهد. شما در این بخش می توانید کاربر مورد نظرتان را مشخص نمایید.

پس از آن با تعیین نقش کاربر سطح دسترسی کاربر به وب سایت را نیز تعیین نمایید. زمانی که بر روی آیکون تعیین نقش کلیک می نمایید، با لیستی از نقش ها رو به رو می شوید. پیش از این که اقدام به تعیین نقش کاربر  نمایید، بهتر است در مورد این سطح ها اطلاعات لازم را بدست آورده باشید.

تعیین نقش کاربر در وردپرس

تعیین سطح دسترسی کاربر در وردپرس

ما در این مطلب برای شما تمامی سطح های دسترسی در وردپرس را به صورت مختصر توضیح
می دهیم. باید بدانیم برای تعیین نقش کاربر هر سطح چه میزان قدرت و دسترسی دارد. 

تعیین نقش به عنوان مشارکت کننده: نقش کاربر به عنوان مشارکت کننده، به او این اجازه را می دهد تا به راحتی قادر به دیدن دیدگاه ها در پیشخوان وردپرس باشد. علاوه بر آن قادر است مطالب پیش نویس حاضر کند. 

تعیین نقش به عنوان ویرایشگر: ویرایشگر تقریبا قادر است تمامی اختیارات نقش های دیگر در وردپرس را داشته باشد، علاوه بر آن تعیین نقش کاربر با عنوان ویرایشگر قادر است نوشته های دیگر افراد را نیز ویرایش و تغییر دهد. 

تعیین نقش به عنوان مشترک: معمولا این کاربران به هیچ عملی دسترسی ندارند. تنها به عنوان یکی از عوامل پیشخوان معرفی می شوند. 

تغییر نقش کاربران

تعیین نقش به عنوان نویسنده: باید بگوییم تعیین نقش کاربر  به عنوان نویسنده، به او این امکان را
می دهد تا مطلبی را ایجاد نموده و یا مدیریت کند. اما قادر نیست مطالب دیگران را ویرایش و یا تغییر دهد. برخلاف نقش ویرایشگر.

و در انتها تعیین نقش به عنوان مدیر کل: همان طور که از این نام مشخص است، کاربر قدرت تام دارد. می تواند به هر بخشی دسترسی داشته و هر کار بخواهد انجام دهد. 

اکنون با هر یک از این نقش های وردپرسی آشنا شدید، پس میتوانید با این اطلاعات، اقدام به تعیین نقش کاربر در وردپرس نمایید. این نکته را بدانید که افزونه های متعددی برای تعیین نقش کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. اما شما می توانید از پلاگین های وردپرس برای تعیین نقش کاربران استفاده نمایید. با این کار قادر خواهید بود راحت تر وبسایت خود را مدیریت نمایید. 

تنظیمات لازم جهت تعیین نقش کاربران در وردپرس

همانطور که بیان نمودیم نقشهای پیش فرضی که توسط وردپرس برای تعیین نقش های کاربری در دسترس است، هر کدام سطح دسترسی خاصی دارند. شما
می توانید به راحتی با استفاده از افزونه هایی همچون سئو یواست، ووکامرس و.. اقدام به تعیین نقش کاربر نمایید. 

باید بگوییم پس از این که کاربران به عضویت سایت درامدند، می توانید به راحتی نقش و سطح دسترسی آنها را تغییر دهید. برای این کار باید وارد پیشخوان مدیریت شوید، بر روی منوی همه کاربران کلیک نموده و با مشاهده بخشی به نام تغییر دادن، قادر خواهید بود تعیین نقش کاربر را تغییر دهید. 

طریقه تعیین نقش کاربر در وردپرس و تغییر آن

 

شما در این بخش می توانید تمامی اعضایی که در سایت عضو شده اند را با نام کاربری، نقش کاربر و ایمیل آن مشاهده نمایید. برای این که بتوانید نقش هر کاربر را در وب سایت تغییر دهید، می توانید ابتدا کاربر را انتخاب نموده و در کنار نام کاربری ان تیک بزنید.

پس از آن اقدام به تعیین نقش کاربر  به دلخواه نمایید. می توانید هر سطحی که نیاز است را برای کاربر در نظر بگیرید. شما در این مرحله با نقش های جدیدتری نیز روبرو می شوید.
این مسئله به شما کمک می کند تا از کاربرهای خوب خود، در زمینه های حساس تر استفاده نمایید. 

مثلا می توانید برای تغییر تعیین نقش کاربر در وردپرس کاربر مورد نظرتان را به بخش فروش محصولات آنلاین ببرید، یا این که کاربر را به بخش سئو وردپرس منتقل نمایید. هر یک از این نقش های جدید نیز دسترسی های مختلفی به کاربر ارائه می دهد. از این رو با دقت اقدام به تغییر نقش کاربر نمایید. 

شما می توانید در این بخش کاربر هایی که نتوانسته اند در نقش خود به خوبی فعالیت نمایند را نیز، با دیگر کاربران تغییر دهید. به نوعی می توانید حتی کاربران قدیمی خود را با کاربران جدید جابجا نمایید. این تغییرات تنها در دست مدیر کل است. 

 

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید