تنظیمات در وردپرس

بخش تنظیمات در وردپرس

استفاده آسان از بخش تنظیمات در وردپرس

تنظیمات در وردپرس یکی از مهم ترین بخش هایی است که افرادی که با این سیستم کار می کنند باید با آن آشنایی کامل داشته باشند. با استفاده از تنظیمات   می توانید کلیه بخش ها را به راحتی پیدا کرده و تنظیمات مورد نیاز خود را اعمال نمایید.

شما در این بخش می توانید عملیات های متعددی را انجام دهید. به عنوان مثال می توانید در این بخش برای وب سایت خود عنوان و نامی را تعیین کنید که با استفاده از آن نام وب سایت نزد مخاطبان شناخته شود. همچنین می توانید برای سایت خود توضیحات کوتاهی بنویسید که این توضیحات به کاربران شما کمک می کند پیش از ورود به سایت از ماهیت فعالیت و عملکرد آن اطلاع پیدا نمایند.
علاوه بر این در تنظیمات می توانید مشخص کنید چه ایمیلی به عنوان ایمیل اصلی سایت شناخته شود و یا زبان سایت بر روی چه زبانی تنظیم باشد.

اهمیت تنظیمات در وردپرس

اهمیت تنظیمات و بخش های اصلی آن

در تنظیمات می توان بخش هایی را به عنوان بخش های اصلی در نظر گرفت که یادگیری آن ها می تواند در مدیریت هر چه بهتر سایت شما را یاری کند.
در تنظیمات در وردپرس بخش تنظیمات خواندن و نوشتن و همچنین تنظیماتی که برای
گفتگو ها وجود دارد
باید توسط مدیریت سایت کنترل شود و علاوه بر این شما می توانید با یادگیری بخش های مختلف در تنظیمات تنظیمات بخش رسانه ها و پیوند های یکتا را نیز به خوبی انجام دهید.

  • بخش خواندن و نوشتن در تنظیمات در وردپرس

دو بخش اساسی ،بخش های خواندن و نوشتن هستند که این دو را به صورت هم زمان مورد بررسی قرار می دهیم.
هنگامی که از تنظیم خواندن و نوشتن در تنظیمات صحبت می کنیم منظور این است که کاری را انجام دهید که به عنوان مثال با استفاده از مشخص کنید صفحه اول سایت شما به صورت وبلاگ بوده یا صفحه ای ایستا باشد.
و همچنین می توانید تعداد نمایش پست را بر اساس اهدافی که دارید معین نمایید. یکی از قابلیت هایی که در این بخش به مدیر سایت داده است این است که شما می توانید گزینه ه ای را فعال کرده و جلوی بررسی موتور های جستجو را بگیرید.
این کار ممکن است با اهداف ویژه ای انجام شود اما فراموش نکنید اگر به سئو سایت خود اهمیت می دهید به هیچ عنوان این گزینه را برای سایت فعال نکنید. علاوه بر بخش خواندن شما می توانید بر بخش نوشتن در سایت وردپرس نیز کنترل کامل داشته باشید.
در قسمت نوشتن در تنظیمات در وردپرس شما می توانید در این قسمت نوشته های سایت را دسته بندی کرده و هر یک را در دسته بندی محتوایی مشخصی قرار دهید. همچنین در این بخش می توانید سرویس دهنده ایمیل را تعیین کنید.

آموزش تنظیمات در وردپرس

  • بخش کنترل وضعیت گفتگو ها در تنظیمات در وردپرس

یکی از بخش های مهم بخشی است که در آن دیدگاه های کاربران کنترل می شود. این بخش از این جهت دارای اهمیت است که در واقع پل ارتباطی میان مخاطبان و مدیران سایت است و باید تنظیمات آن به دستی انجام پذیرد.
شما در تنظیمات در وردپرس در بخش گفتگو ها می توانید تعیین کنید که چه کسانی اجازه نظر دادن در خصوص محتوای سایت را دارند. به عنوان مثال می توانید تعیین کنید که تنها کاربرانی که عضو سایت هستند بتوانند نظر خود را ثبت نمایند.
به این ترتیب می توانید کنترل بیشتری روی نظرات کاربران داشته باشید. علاوه بر این برای این که دیدگاه مخاطبان در ابتدا به تایید شما برسد می توانید مشخص کنید که ایمیلی حاوی دیدگاه ثبت شده برای شما ارسال شود.
در وردپرس در بخش گفتگو ها می توانید برای هر متنی مدت زمان مشخصی را تعیین کنید که در خارج از این زمان امکان ثبت نظر وجود نداشته باشد.

  • بخش پیوند های یکتا در تنظیمات در وردپرس

بخشی به نام پیوند های یکتا وجود دارد که می توانید با استفاده از آن آدرس های صفحات سایت را در وردپرس تنظیم نمایید. شما می توانید هر زمان که نیاز داشتید آدرس های خود را تغییر دهید اما فراموش نکنید که این کار باید با دقت فراوانی صورت بگیرد زیرا ممکن است موجب شود تمام لینک سازی های داخلی و خارجی از بین رفته و در نتیجه مشکلات غیر قابل جبرانی برای سایت ایجاد نماید.

انجام تنظیمات در وردپرس

  • بخش کنترل رسانه ها در تنظیمات در وردپرس

رسانه یکی از بخش های جالب در تنظیمات  به شمار می آید زیرا وظیفه تنظیمات مورد نیاز بر روی تصاویر و عکس ها را بر عهده دارد. عکس ها یکی از بخش های مهم در هر سایتی به شمار می آیند که می توانند در زیبایی بصری وب سایت نقش مهم داشته باشند.
با استفاده از زیر گروه رسانه در تنظیمات  می توانید تصاویری که برای هر صفحه یا هر بخشی در سایت در نظر گرفته اید را در سایز های مختلف به نمایش بگذارید. معمولا سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ برای عکس ها و تصاویر وجود دارد که انتخاب آن ها بر عهده شما خواهد. بود.

نکته مهمی که در خصوص اهمیت تنظیمات باید مورد توجه مدیران و صاحبان سایت قرار بگیرد این است بهترین زمان برای انجام تنظیمات مورد نیاز بر روی سایت در همان شروع فعالیت سایت است.
اگر در ابتدای فعالیت یک سایت وردپرسی، با بخش تنظیمات در وردپرس آشنایی کامل پیدا کرده و موارد مورد نیاز را بر روی سایت اعمال نمایید. جز در موارد خاص و ضروری نیازی به تغییر این تنظیمات نخواهید داشت.
همان گونه که اشاره شد برخی از تغییرات مانند اصلاحاتی که روی پیوند های یکتا در تنظیمات در وردپرس انجام می شود می تواند منجر به بروز مشکلات بزرگی شود.
به همین سبب اگر در ابتدای پروژه کلیه اهداف و برنامه ها مشخص شود می توان در تنظیمات در وردپرس همه موارد را مطابق برنامه مشخص نموده و تنها در صورتی که مشکلی در روند عملکرد سایت به وقوع پیوست نسبت به رفع آن با تغییر تنظیمات اقدام نمایید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید