رسانه در وردپرس

فهرست این مقاله

رسانه در وردپرس

مدیریت رسانه در وردپرس

رسانه یکی از مواردی است که نقش مهمی در موفقیت سایت ایفا می نماید. علت این امر را می تواند به تاثیر محتوا در موفقیت سایت مرتبط دانست. موضوعی که در خصوص محتوا و مدیریت آن باید مد نظر قرار داده شود این است که نباید در تهیه محتوا تنها به دنبال محتوای متنی بود.
رسانه در وردپرس تمرکز را از محتوای متنی خارج کرده و به تنظیمات مربوط به سایر محتوا ها نظیر فیلم و موسیقی و تصاویر می پردازد. هنگامی که کاربری وارد سایت شما می شود اولین بخشی که با آن رو به رو می شود رسانه های تصویری است که در داخل سایت وجود دارد.
رسانه بخشی است که مسئول تنظیمات این محتواهای با ارزش می باشد. در واقع شما هر چقدر هم که محتوای متنی خوبی داشته باشید باز هم نمی توانید از تاثیر تصاویر و فیلم ها غافل شوید.

اهمیت مدیریت رسانه در وردپرس

رسانه و تاثیر آن بر سئو سایت

علاوه بر جذب مخاطب رسانه  می تواند منجر به بهبود وضعیت سایت از دیدگاه موتور های جستجو شود. بدون تردید سایت هایی که دارای اهداف طولانی مدت هستند باید تمرکز کافی بر موضوع سئو سایت داشته باشند.
استفاده از رسانه  می تواند سئو سایت را در مدت زمان اندکی بالا ببرد. نکته مهمی که در این خصوص باید به آن اشاره نمود مدیریت صحیح رسانه در وردپرس است. صرفا استفاده از تصاویر و ویدئو ها بدون نظارت و مدیریت و برنامه ریزی نمی تواند شما را در رسیدن به اهداف تان یاری نماید.
مدیریت رسانه  می تواند هم برای شما و هم برای کاربران سایت مفید باشد.  به شکلی که امکان دسترسی آن ها به مطالب مورد نظرشان به آسانی فراهم شود و همین امر می تواند یکی دیگر از مواردی باشد که کاربران بیشتری را به سوی بازدید از سایت شما هدایت می کند و در نتیجه تاثیر مستقیمی بر سئو سایت خواهد داشت.

مدیریت رسانه در وردپرس

برای مدیریت رسانه در وردپرس لازم است با نکات مهمی که در این خصوص می تواند تاثیر گذار باشد آشنا شوید. فردی که به عنوان مدیر سایت مشغول به فعالیت است باید از اهمیت رسانه در وردپرس آگاهی داشته باشد و بتواند رسانه های مورد نظر را به خوبی مدیریت و کنترل نماید.
به این ترتیب می توانید یک وب سایت حرفه ای داشته باشید. برای مدیریت رسانه در وردپرس لازم است به پنل مربوط به آن مراجعه نمایید. این بخش در پنل لوکال هاست قرار گرفته است. هنگامی که وارد بخش مربوط به می شوید می توانید دو گزینه را پیش روی خود ملاحظه نمایید.
اولین گزینه مربوط به افزودن رسانه ها و دومین گزینه مربوط به کتابخانه رسانه ها است. هر دو این گزینه ها ابزاری برای مدیریت رسانه در وردپرس می باشد. هنگامی که قصد دارید تصاویر یا ویدئو های جدیدی به سایت اضافه نمایید باید از گزینه افزودن استفاده نمایید و اگر تصمیم دارید فایل هایی که قبلا در سایت قرار داده اید را مدیریت کنید می توانید از گزینه کتابخانه رسانه استفاده نمایید.

  • افزودن رسانه در وردپرس

برای افزودن رسانه روی گزینه افزودن کلیک کرده و می توانید از سیستم خود فایل مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی سایت آپلود نمایید. این کار از طریق بخش گزینش پرونده ها امکان پذیر است.
هنگامی که آپلود فایل تصاویر یا رسانه های مورد نظر شما انجام شد می توانید از طریق گزینه ویرایش که در رو به روی فایل به نمایش در می آید اقدام به ویرایش فایل نمایید. منظور از ویرایش تصاویر این است که می توانید برای رسانه در وردپرس متن جایگزین تعریف نمایید.
این متن نشان می دهد که تصویر شما در چه مورد است و در صورتی که به هر دلیلی تصویر به نمایش گذاشته نشود می تواند کاربران را به خوبی راهنمایی نماید.  از طرفی استفاده از متن جایگزین برای موتور های جستجو نیز بسیار حائز اهمیت است.

  • ویرایش رسانه در وردپرس

مدیریت رسانه در وردپرس

همان گونه که اشاره شد برای ویرایش رسانه های قدیمی در وردپرس می توانید از گزینه کتابخانه استفاده نمایید. هنگامی که وارد این بخش می شوید می توانید فایل های قدیمی که در سایت بار گذاری نموده اید را مشاهده نمایید.
در این بخش این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس نیاز خود به فایل های مورد نظر دسترسی پیدا کنید.  به این معنا که می توانید انتخاب کنید که مثلا تنها فیلم هایی که قبلا در سایت آپلود نموده اید برای شما به نمایش در بیاید.
حتی در بخش کتابخانه رسانه در وردپرس به شما این امکان داده شده است که فایل مورد نیاز خود را به صورت منظم بر اساس تاریخ مشاهده نمایید.  به عنوان مثال شما می توانید به آسانی محدوده زمانی خاصی را مشخص نموده و فایل هایی که در این محدوده زمانی در سایت آپلود شده اند را بررسی نمایید.
اما در این میان اگر به دنبال فایل خاصی می گردید که دارای اسم مشخصی است می توانید با جستجوی نام آن مستقیما به فایل مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

اهمیت مدیریت رسانه در وردپرس

ویژگی رسانه در وردپرس

تنظیمات رسانه ها در وردپرس از دیگر مواردی است که در بخش مدیریت رسانه در وردپرس می توانید آن را انجام دهید. به عنوان نمونه می توانید در این بخش مشخص نمایید که تصاویر مورد نظر شما در چه ابعاد و اندازه ای در سایت نمایش داده شود.
در این خصوص ۳ دسته بندی کلی وجود دارد. اندازه بند انگشتی، اندازه میانه و اندازه بزرگ که می توانید بر اساس نیاز هر کدام را برای تصویر مورد نظر خود انتخاب نمایید. وردپرس هنگامی که شما یک تصویر را در سایت آپلود
می نمایید به صورت خودکار گزینه میانه بر می گزیند.
اما می توانید با انتخاب گزینه های دیگر از سایر های دیگر استفاده نمایید. مدیریت رسانه در وردپرس این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید فایل ها و پرونده های موجود در سایت را به صورت ماهیانه و سالیانه مدیریت نمایید.

استفاده از گزینه می تواند نظم مناسبی به فایل های شما بر روی هاست بدهد و به همین سبب به مدیران سایت توصیه می شود از قابلیت های گزینه ساماندهی پرونده ها در تنظیمات رسانه استفاده نمایند.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.