رسانه در وردپرس

دسته بندی ها : آموزش وردپرس, رسانه در وردپرس ۲۰ مهر ۱۳۹۸ Tehranwordpress
رسانه در وردپرس

مدیریت رسانه در وردپرس

رسانه یکی از مواردی است که نقش مهمی در موفقیت سایت ایفا می نماید. علت این امر را می تواند به تاثیر محتوا در موفقیت سایت مرتبط دانست. موضوعی که در خصوص محتوا و مدیریت آن باید مد نظر قرار داده شود این است که نباید در تهیه محتوا تنها به دنبال محتوای متنی بود.
رسانه در وردپرس تمرکز را از محتوای متنی خارج کرده و به تنظیمات مربوط به سایر محتوا ها نظیر فیلم و موسیقی و تصاویر می پردازد. هنگامی که کاربری وارد سایت شما می شود اولین بخشی که با آن رو به رو می شود رسانه های تصویری است که در داخل سایت وجود دارد.
رسانه بخشی است که مسئول تنظیمات این محتواهای با ارزش می باشد. در واقع شما هر چقدر هم که محتوای متنی خوبی داشته باشید باز هم نمی توانید از تاثیر تصاویر و فیلم ها غافل شوید.

اهمیت مدیریت رسانه در وردپرس

رسانه و تاثیر آن بر سئو سایت

علاوه بر جذب مخاطب رسانه  می تواند منجر به بهبود وضعیت سایت از دیدگاه موتور های جستجو شود. بدون تردید سایت هایی که دارای اهداف طولانی مدت هستند باید تمرکز کافی بر موضوع سئو سایت داشته باشند.
استفاده از رسانه  می تواند سئو سایت را در مدت زمان اندکی بالا ببرد. نکته مهمی که در این خصوص باید به آن اشاره نمود مدیریت صحیح رسانه در وردپرس است. صرفا استفاده از تصاویر و ویدئو ها بدون نظارت و مدیریت و برنامه ریزی نمی تواند شما را در رسیدن به اهداف تان یاری نماید.
مدیریت رسانه  می تواند هم برای شما و هم برای کاربران سایت مفید باشد.  به شکلی که امکان دسترسی آن ها به مطالب مورد نظرشان به آسانی فراهم شود و همین امر می تواند یکی دیگر از مواردی باشد که کاربران بیشتری را به سوی بازدید از سایت شما هدایت می کند و در نتیجه تاثیر مستقیمی بر سئو سایت خواهد داشت.

مدیریت رسانه در وردپرس

برای مدیریت رسانه در وردپرس لازم است با نکات مهمی که در این خصوص می تواند تاثیر گذار باشد آشنا شوید. فردی که به عنوان مدیر سایت مشغول به فعالیت است باید از اهمیت رسانه در وردپرس آگاهی داشته باشد و بتواند رسانه های مورد نظر را به خوبی مدیریت و کنترل نماید.
به این ترتیب می توانید یک وب سایت حرفه ای داشته باشید. برای مدیریت رسانه در وردپرس لازم است به پنل مربوط به آن مراجعه نمایید. این بخش در پنل لوکال هاست قرار گرفته است. هنگامی که وارد بخش مربوط به می شوید می توانید دو گزینه را پیش روی خود ملاحظه نمایید.
اولین گزینه مربوط به افزودن رسانه ها و دومین گزینه مربوط به کتابخانه رسانه ها است. هر دو این گزینه ها ابزاری برای مدیریت رسانه در وردپرس می باشد. هنگامی که قصد دارید تصاویر یا ویدئو های جدیدی به سایت اضافه نمایید باید از گزینه افزودن استفاده نمایید و اگر تصمیم دارید فایل هایی که قبلا در سایت قرار داده اید را مدیریت کنید می توانید از گزینه کتابخانه رسانه استفاده نمایید.

  • افزودن رسانه در وردپرس

برای افزودن رسانه روی گزینه افزودن کلیک کرده و می توانید از سیستم خود فایل مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی سایت آپلود نمایید. این کار از طریق بخش گزینش پرونده ها امکان پذیر است.
هنگامی که آپلود فایل تصاویر یا رسانه های مورد نظر شما انجام شد می توانید از طریق گزینه ویرایش که در رو به روی فایل به نمایش در می آید اقدام به ویرایش فایل نمایید. منظور از ویرایش تصاویر این است که می توانید برای رسانه در وردپرس متن جایگزین تعریف نمایید.
این متن نشان می دهد که تصویر شما در چه مورد است و در صورتی که به هر دلیلی تصویر به نمایش گذاشته نشود می تواند کاربران را به خوبی راهنمایی نماید.  از طرفی استفاده از متن جایگزین برای موتور های جستجو نیز بسیار حائز اهمیت است.

  • ویرایش رسانه در وردپرس

مدیریت رسانه در وردپرس

همان گونه که اشاره شد برای ویرایش رسانه های قدیمی در وردپرس می توانید از گزینه کتابخانه استفاده نمایید. هنگامی که وارد این بخش می شوید می توانید فایل های قدیمی که در سایت بار گذاری نموده اید را مشاهده نمایید.
در این بخش این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس نیاز خود به فایل های مورد نظر دسترسی پیدا کنید.  به این معنا که می توانید انتخاب کنید که مثلا تنها فیلم هایی که قبلا در سایت آپلود نموده اید برای شما به نمایش در بیاید.
حتی در بخش کتابخانه رسانه در وردپرس به شما این امکان داده شده است که فایل مورد نیاز خود را به صورت منظم بر اساس تاریخ مشاهده نمایید.  به عنوان مثال شما می توانید به آسانی محدوده زمانی خاصی را مشخص نموده و فایل هایی که در این محدوده زمانی در سایت آپلود شده اند را بررسی نمایید.
اما در این میان اگر به دنبال فایل خاصی می گردید که دارای اسم مشخصی است می توانید با جستجوی نام آن مستقیما به فایل مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

اهمیت مدیریت رسانه در وردپرس

ویژگی رسانه در وردپرس

تنظیمات رسانه ها در وردپرس از دیگر مواردی است که در بخش مدیریت رسانه در وردپرس می توانید آن را انجام دهید. به عنوان نمونه می توانید در این بخش مشخص نمایید که تصاویر مورد نظر شما در چه ابعاد و اندازه ای در سایت نمایش داده شود.
در این خصوص ۳ دسته بندی کلی وجود دارد. اندازه بند انگشتی، اندازه میانه و اندازه بزرگ که می توانید بر اساس نیاز هر کدام را برای تصویر مورد نظر خود انتخاب نمایید. وردپرس هنگامی که شما یک تصویر را در سایت آپلود
می نمایید به صورت خودکار گزینه میانه بر می گزیند.
اما می توانید با انتخاب گزینه های دیگر از سایر های دیگر استفاده نمایید. مدیریت رسانه در وردپرس این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید فایل ها و پرونده های موجود در سایت را به صورت ماهیانه و سالیانه مدیریت نمایید.

استفاده از گزینه می تواند نظم مناسبی به فایل های شما بر روی هاست بدهد و به همین سبب به مدیران سایت توصیه می شود از قابلیت های گزینه ساماندهی پرونده ها در تنظیمات رسانه استفاده نمایند.

Amir Shadkamnezhad
Tehranwordpress

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!