ریپورتاژ آگهی چیست؟

فهرست این مقاله

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی چیست؟

میخواهیم در این قسمت درباره ریپورتاژ آگهی صحبت کنیم ; یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری باشد.

در هر ریپورتاژ آگهی سه لینک مستقیم به سایت داده میشود که یکی از این لینک ها به کلمه کلیدی اصلی داده می شود و به همین دلیل به سئو کلاه خاکستری تبدیل می شود.ریپورتاژ آگهی چیست؟

در صورتی که  اگر در  هر ریپورتاژ آگهی تنها لینک منبع با نام برند قرار داده شود، امن تر خواهد بود و می توان گفت که این ریپورتاژ آگهی در دسته بندی کلاه سفید قرار داده میشود.

در حد امکان لینکسازی های دیگر را برای وبسایت خود به صورت صحیح انجام دهید و در ما بعد آن برای دستیابی به رتبه های بهتر باید از رپورتاژ آگهی نیز استفاده کنید و باید ریپورتاژ آگهی در برنامه لینک بیلدینگ شما وجود داشته باشد.

 

 نکات مهم و کلیدی در ریپورتاژ آگهی

از مهمترین نکات برای خرید ریپورتاژ آگهی این است که برای هر رپورتاژ آگهی محتوای اختصاصی باید نوشته باشید.

از کارهای اشتباهی که در نوشتن و انتشار رپورتاژ صورت میگیرد این است که سئوکار یک سایت یک مقاله از سایت خود را در سایت های خبری به صورت کپی با ایجاد ۳ بک لینک منتشر میکند.

از دیگر اشتباهی که بیشتر صورت میگیرد و رپورتاژ را به سمت و سوی کلاه سیاه هدایت می کند منتشر کردن یک محتوا در چند سایت خبری می باشد که در هر محتوا بک لینک ها متفاوت می باشد و صفحات هدف یکسان نیست.

در این موضوع کاملا به گوگل مشخص میکنید که این ریپورتاژ ها کار شما است زیرا که در این محتواهای یکسان لینک ها و انکر تکست های لینک دهی متفاوت شده است تا صفحات مختلف شما رتبه بگیرد.

در بعضی از موارد خاص می توان از مقاله های مصاحبه در چندین سایت خبری منتشر کرد و بک لینک های آن را البته در هر ریپورتاژ تغییر نداد تا گوگل به سایت ما مشکوک نشود.

محتوای ریپورتاژ باید ارتباط موضوعی با لینک هدف داشته باشد.محتوای ریپورتاژ

شما داخل ریپورتاژی که میخواهید برای سایتتان لینک دریافت کنید باید متن کاملا مرتبط باشد ، به طور مثال برای کلمه کلیدی آموزش سئو در داخل ریپورتاژ بخواهیم لینک دریافت کنیم ، متن ریپورتاژ آگهی هم باید درباره آموزش سئو باشد.

کیفیت مقاله های داخل ریپورتاژ آگهی دارای اهمیت بالایی است

برای نوشتن محتوای یک ریپورتاژ آگهی باید توجه داشته باشید که محتوای منتشر شده ، تمامی فاکتور های سئو در آن رعایت شده باشد و باید این دیدگاه را داشته باشید که این محتوا مانند یک محتوای داخل سایت اصلی شما باید کیفیت لازم را داشته باشد.

در صورتی که داخل ریپورتاژ آگهی منتشر شده متن دارای کیفیت و سئوی لازم نباشد قطعا رپورتاژ رتبه خوبی را نخواهد گرفت و کمکی نیز به سایت شما نخواهد کرد.

ولی اگر شما بتوانید یک متن سئو شده عالی را برای رپورتاژ آگهی خود منتشر کنید ، محتوای منتشر شده در رپورتاژ با توجه به دامین اتوریتی که برای سایت آگهی دهنده وجود دارد خیلی راحت رتبه میگیرد و به رتبه سایت شما هم کمک زیادی خواهد کرد.

برای رپورتاژ استراتژی داشته باشید

در صورتی که قصد خرید ریپورتاژ آگهی را دارید باید برای هر آگهی که میخواهید در سایت های خبری انتشار دهید یک استراتژی مناسب برای کمک کردن به رتبه های سایت خود داشته باشید.

توجه داشته باشید که با خرید یک رپورتاژ آگهی یک کلمه کلیدی را از صفحه ۳ و ۴ نتایج گوگل نمیتوانید به صفحه اول بیاورید ، مگر آنکه زمینه رقابتی بسیار پایین باشد و در این مورد هم بدون رپورتاژ شما می توانید صفحات اول را برای خود کنید.

قاعده ۳ لینک در انتشار رپورتاژ آگهی

توجه داشته باشید در انتشار رپورتاژ آگهی ها شما باید حداکثر ۳ لینک به سایت خود بدهید که یکی از این لینک ها می تواند به نام برند و یا url سایت شما باشد.

برای طبیعی سازی ریپورتاژ آگهی های خود می توانید از سایت آگهی دهنده درخواست کنید که ۲ لینک خارجی نیز به سایت های دیگر مانند ویکی پدیا و یکی از رقیبان شما بدهد تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

البته می توانید به جای سایت های رقیب لینک خارجی را به یکی از ریپورتاژ هایی که قبلا منتشر کرده اید بدهید که انجام زیاد اینکار را به شما توصیه نمی کنیم.

علت اینکه ما به شما اینکار را توصیه نمیکنیم این است که گوگل ممکن است نحوه لینک سازی شما را به صورت شبکه ای تصور کند و تمامی لینک های این شبکه را نادید گرفته و یا حتی خطر پنالتی شدن سایت را نیز به علت استفاده از ریپورتاژ آگهی نادرست به همراه داشته باشد.

توجه داشته باشید در رپورتاژ هرچقدر لینک های بیشتر به سایت خود داده باشید  در واقع اعتبار کمتری به صفحات سایت شما داده می شود زیرا که این اعتبار به طور مثال قرار است بین ۶ صفحه از سایت شما پخش بگردد.

همچنین دادن لینک های زیاد میتواند باعث مصنوعی دیده شدن نحوه لینک دادن شما شود.

در سایت هایی که لیبل ریپورتاژ آگهی دارند تبلیغ نکنید.

با توجه به سیاست های گوگل و آپدیت های الگوریتمی که صورت گرفته است ، خیلی راحت گوگل می تواند ریپورتاژ ها را از این طریق شناسایی کرده و شما را جریمه کنید.

در نتیجه سعی کنید از سایت هایی که لیبل ریپورتاژ آگهی را لیبل میکنند خریداری نکنید تا کلاه خاکستری بودن آگهی خود را ادامه داده باشید.

همیشه روی صفحات اصلی رپورتاژ خریداری نکنید

به هر میزان لینک های طبیعی ساخته شده که قبلا ساخته اید بیشتر باشد می توانید مانور بیشتری  بر روی ریپورتاژ آگهی خود دهید.

در صورتی که برای چند صفحه معین همیشه ریپورتاژ آگهی خریداری کنید این موضوع ممکن است که از دید گوگل مشکوک دیده شده و موجب جریمه شما نیز بگردد.

ریپورتاژها را با زمانبندی بخرید

توجه داشته باشید که برخی از سایت ها ارائه کننده رپورتاژ ، بدون زمانبندی می باشند و یک محتوای شما را که لینک های شما در آن قرار داده شده است در ۱۰ سایت خبری منتشر میکنند.زمان بندی ریپورتاژ

اینکار در ارسال رپورتاژ یک کار خطرناکی است و به شما توصیه میکنیم که برای خرید ریپورتاژ ها از محتواهای یونیک استفاده کنید و بین انتشار ریپورتاژ ها فاصله زمانی معینی را قرار دهید تا کار شما به صورت مصنوعی و غیر طبیعی دیده نشود.

محل قرار دادن لینک در رپورتاژ آگهی

برای قرار دادن لینک های مورد نظر با کلماتی که میخواهید , در رپورتاژ ها می توانید لینک های خود را بعد از تگ دوم h2با کلمه کلیدی ای که میخواهید قرار دهید.

توجه داشته باشید که بهتر است در رپورتاژ ها لینک در پاراگراف اول قرار داده نشود ، زیرا اکثر سایت ها برای لینک دادن به یک سایت دیگر در پاراگراف اول خود این کار را انجام نمیدهند.

پس برای طبیعی دیده شدن کار شما بهتر است که لینک در پاراگراف اول داده نشود و بعد از تگ h۲ لینک مورد نظر خود را قرار دهید.

توجه داشته باشید ، در رپورتاژ آگهی حتما به برند خود اشاره کنید و دادن لینک به برند نیز نباید فراموش شود ، البته در بعضی از رپورتاژ ها می توانید آدرس لینک برند خود را بدون اینکه لینک شود قرار بدهید.

برای صفحه هدف از انکر تکست تکراری استفاده نکنید

در صورتی که میخواهید یکی از کلمات کلیدی شما رتبه خوبی را دریافت کند باید با انکر تکست های مختلفی به آن صفحه برای طبیعی دیده شدن این لینک سازی ها انجام دهید.

به طور مثال اگر ما میخواهیم ۵ رپورتاژ خریداری کنید باید در ۲ عدد از این رپورتاژ ها از کلمه دقیق کلیدی ما استفاده شده باشد و در دیگر ریپورتاژ ها می توانید از Lsi کلمه کلیدی مورد نظر استفاده کنید.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.