سئو مارکتینگ

سئو مارکتینگ چیست؟

سئو مارکتینگ

سئو مارکتینگ یا همان بازاریابی سئو از جمله موضوعاتی است که عدم توجه به آن مساوی با شکست کسب و کار های اینترنتی مبتنی بر وب سایت است.
اگر میخواهید بیشتر درباره سئو بدانید, می توانید وارد لینک سئو چیست؟ شوید و مقاله ی مربوط به آن را مطالعه نمائید.


SEO MARKETING به معنای بهینه سازی وب سایت ها برای موتور های جستجو است تا هنگامی که کاربران در موتور های جستجو مطلبی را جستجو می کنند به آسانی به سایت شما هدایت شوند.

فرایند سئو مارکتینگ
قرار گیری در بالای نتایج جستجو می تواند منجر به افزایش قابل توجه بازدید وب سایت شده که این امر یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در سایت های اینترنتی به شمار می آید.

برای این که در جایگاه مناسبی از دیدگاه موتور های جستجو قرار بگیرید و به اصطلاح بازار یابی خدمات و محصولات خود را به موتور های جستجو بسپارید لازم است امتیاز مناسبی نزد موتور های جستجو کسب نمایید.

فرایند سئو مارکتینگ

موتور های جستجو هنگامی که وارد یک سایت می شوند شروع به بررسی وضعیت سایت از دیدگاه مختلف می نمایند. الگوریتم های مشخصی برای فعالیت ربات های موتور های جستجو طراحی شده که فرایند بررسی سایت ها بهبود بخشیده است.
آن چه برای موتور های جستجو در بررسی وضعیت سایت دارای اهمیت است متن ها و نوشته های موجود در سایت است. به بیان ساده تر موتور های جستجو درکی از تصاویر ندارند.
سایت ها به طور روزانه توسط بات های گوگل مورد بررسی قرار نمی گیرند و در بازه های زمانی مشخصی این کار انجام می شود این زمان فرصت مناسبی است تا شما با برنامه ریزی های دقیق سئو مارکتینگ را انجام داده و سایت را برای بررسی بعدی بات ها آماده کنید.
هنگامی که بات ها مجدد به سایت شما مراجعه می کنند صفحات جدید و مطالب و تصاویر جدید را مورد بررسی قرار داده و به سایت شما امتیاز می دهند. در این جا است که موضوع سئو مارکتینگ پر رنگ تر به چشم می آید.

اهمیت سئو مارکتینگ

اهمیت سئو مارکتینگ در موفقیت کسب و کار های اینترنتی

بدون تردید اهمیت سئو مارکتینگ در موفقیت کسب و کار های اینترنتی غیر قابل چشم پوشی است. در واقع افرادی که به عنوان کارشناس سئو بر روی وضعیت سایت ها کار می کنند
می توانند به عنوان یک بازار یاب حرفه ای قلمداد شوند.
برای موفقیت در هر شغلی بازاریابی به عنوان یکی از اصول اساسی فروش باید مورد توجه قرار بگیرد. بسیاری از مواردی که در سئو سایت ها اثر گذار هستند در واقع مواردی هستند که تا حد زیادی با  مسائل مربوط به بازاریابی هم پوشانی دارند.
به عنوان مثال هنگامی که ما در خصوص اهمیت استفاده از کلمات کلیدی در سئو سایت صحبت می کنید در واقع بحث مان در خصوص شناخت دقیق مخاطبان و نیاز های آن ها است.

یک سئو کار حرفه ای باید در ابتدا جامعه هدف خود را شناسایی کرده و سپس نیاز سنجی های مورد نظر را انجام دهد. نتایج حاصل از مطالعاتی که همه بر پایه
اصول مارکتینگ صورت می گیرد می تواند شکل دهنده روند انجام سئو مارکتینگ باشند.

به طور کلی SEO MARKETING می تواند به گونه های مختلفی به بهبود وضعیت سایت کمک نماید.  به عنوان مثلا در بخش فنی سئو مارکتینگ فعالیت های سایت از لحاظ عملکردی و فنی و برنامه نویسی را مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
فرآیندهایی نظیر بهبود وضعیت سایت از لحاظ سرعت و رفع خطاهای مشخص شده از دیدگاه ربات های گوگل و مواردی از این قبیل می تواند سبب انجام صحیح سئو مارکتینگ شود.
هر چه فعالیت های شما بیشتر منطبق با اصول سئو باشد می توانید انتظار داشته باشید که سئو مارکتینگ موفق تری را نیز داشته باشید.
موتور های جستجو در صورتی که سایت شما را دارای قابلیت های مورد نظر بیابند رتبه بهتری برای شما در نظر گرفته و با نمایش شما در صفحات اول نتایج جستجو در واقع بهترین و کاربردی ترین بازاریابی را برای کسب و کار اینترنتی شما انجام داده اند.

برای این که بتوانید فرایند سئو مارکتینگ را به بهترین شکل ممکن انجام دهید
می توانید از ابزار هایی که توسط گوگل برای شما در نظر گرفته شده است استفاده نمایید.

به عنوان مثال گوگل آنالیتیکس یکی از این ابزار های کاربردی است که بررسی آمار و ارقام ارائه شده در آن چه برای سایت خود تان و چه برای سایت رقبای شما ارائه شده می تواند کمک فراوانی به بهبود فرایند سئو مارکتینگ نماید. علاوه بر این می توانید از قابلیت های سایت هایی مانند الکسا نیز برای این موضوع کمک بگیرید.

اصول سئو مارکتینگ

 

رابطه میان SEO MARKETING و محتوا نویسی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در خصوص سئو مارکتینگ باید به آن توجه نمود. محتوا نویسی است.  در واقع بازاریابی از طریق محتوا و سئو مارکتینگ در یک سمت و سو حرکت می کنند و باید از ویژگی های مشترک این دو حداکثر استفاده برده شود.

 منظور از محتوا نویسی یا همان بازاریابی محتوایی این است که شما به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در خصوص خدمات، فعالیت ها و محصولات خود محتوایی را تنظیم کرده و برای مخاطبان به نمایش بگذارید.

نکته مهمی که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که این محتوا باید بر اساس اصول سئو مارکتینگ تهیه و تدوین شود. به عنوان مثال مطابق با
اصول سئو مارکتینگ شما باید چگالی مشخصی از کلمات کلیدی را در داخل متن استفاده نمایید و یا بهتر است متون شما بیش از اندازه بلند یا کوتاه نباشند.

شما می توانید سئو مارکتینگ را با استفاده از ابزار هایی که در دسترس تان قرار گرفته است به صورت کاملا حرفه ای پیش ببرید. به عنوان مثال می توانید با بررسی وضعیت بازدید هایی که از محتوای رقبای تان انجام شده و آنالیز های آماری مربوطه بهترین مسیر را برای موفقیت سئو مارکتینگ خود ایجاد نمایید.

اگرچه این دو حوزه یعنی بازاریابی محتوایی و SEO MARKETING دارای اشتراکات فراوانی هستند اما نمی توان منکر این موضوع شد که در سئو مارکتینگ هدف اصلی موتور های جستجو هستند.

در واقع هنگامی که شما بر سئو مارکتینگ تمرکز می کنید قصد و هدف اصلی شما جلب رضایت موتور های جستجو است و این در حالی است که بازاریابی محتوایی تمرکز خود را بر جلب نظر مخاطبان قرار داده است.
به همین دلیل اشاره شده که باید این دو حوزه بر هم منطبق شوند تا بتوان موفقیت کسب و کار اینترنتی را تضمین نمود.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید