فوتر در وردپرس

فوتر در وردپرس

آموزش ساخت فوتر در وردپرس

ساخت فوتر در وردپرس از جمله بخش های بسیار مهم در سایت به شمار می آید که برخی از افراد به اشتباه توجه چندانی به آن ندارند. در ساخت فوتر شما این امکان را دارید تا لینک های داخلی زیادی را مورد استفاده قرار دهید.

علاوه بر این در این بخش می توانید اطلاعات مناسب و کاربردی فراوانی را در دسترس مخاطبین بگذارید. استفاده هوشمندانه از ساخت فوتر می تواند به موفقیت سایت کمک شایانی نماید.

کافیست با انواع افزونه هایی که برای این کار توسعه یافته اند آشنایی داشته باشید تا بتوانید فوتر جذابی برای سایت طراحی و اجرا نمایید.

فوتر در وردپرس

چه مواردی می تواند فوتر را کاربردی تر کند؟

استفاده بهینه و هوشمندانه از فوتر وردپرس موضوعی است که باید مورد توجه مدیران سایت و طراحان مورد پرس قرار گیرد.
در ادامه قصد داریم در خصوص مواردی صحبت کنیم که شما می توانید آن ها در ساخت فوتر در وردپرس مد نظر قرار دهید.

استفاده از این موارد می تواند نقش مهمی در سئو سایت ایفا کند. علاوه بر این دسترسی کاربران به اطلاعات مورد نیازشان می تواند از این طریق تامین شود.

همان گونه که اشاره شد ساخت فوتر در وردپرس در واقع این امکان را به شما می دهد تا لینک سازی های قوی برای سایت انجام دهید. این لینک ها می تواند لینک های داخلی یا خارجی باشد.

نکته ای از ساخت فوتر در وردپرس

سعی کنید بخش هایی که بالاترین بازدید را در وب سایت دارد انتخاب کرده و لینک آن را به عنوان دسترسی سریع در فوتر در وردپرس قرار دهید. علاوه بر این
می توانید آخرین و جدید ترین مطالب سایت را نیز در این بخش قرار دهید.

به عنوان مثال می توانید تعداد مشخصی از پست های آخر را در این بخش قرار دهید.
علاوه بر این در زمان ساخت فوتر در وردپرس می توانید از لینک شبکه های اجتماعی استفاده کنید. این لینک ها را می توان به صورت آیکون یا نوشتاری در بخش فوتر در وردپرس قرار داد.

برخی از سایت هایی که در زمینه های تجاری فعال هستند می توانند از فوتر در وردپرس برای معرفی و نمایش مشتریان بزرگ و معروف خود استفاده نمایند. در این بخش شما می توانید از لینک های خارجی نیز استفاده نمایید. این کار به سایت شما اعتبار خوبی خواهد بخشید.

طراحی فوتر در وردپرس

استفاده از افزونه های مختلف برای ساخت فوتر در وردپرس

برای طراحی و ساخت فوتر در وردپرس می توانید از قابلیت هایی که توسط افزونه های وردپرسی در اختیار شما قرار می گیرد استفاده نمایید. این افزونه ها معمولا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده می شود اما برخی از افزونه های وردپرسی نیز باید با صرف هزینه خریداری شوند.

افزونه Insert Headers and Footers یکی افزونه هایی است که برای اضافه کردن کد های مختلف در فوتر در وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از آن می توانید کد های موجود در قالب وردپرس را ویرایش نمایید.

با استفاده از قابلیت های این افزونه می توانید کد مربوط به بالا و پایین صفحه را در فوتر قرار دهید. با استفاده از قابلیت های ارائه شده در این افزونه همچنین می توانید کد گوگل آنالیتیکس را در فوتر سایت قرار دهید. انواع کد های CSS، HTML و جاوا اسکریپت می تواند در این بخش اضافه یا ویرایش شود.

بهترین افزونه در ساخت فوتر در وردپرس

برای ساخت فوتر در وردپرس یکی از بهترین افزونه هایی که می تواند مورد استفاده قرار داد افزونه Footer Putter است. با استفاده از این افزونه شما این قابلیت را پیدا خواهید نمود تا توضیحات کاملی در خصوص اطلاعات تماس خود در فوتر سایت قرار دهید.

این اطلاعات می تواند شامل مواردی است نظیر شماره های تماس، آدرس ایمیل، آدرس پستی و … است. یکی از ویژگی های مهم که افزونه Footer Putter در اختیار شما قرار می دهد امکان انتخاب و نمایش فهرست و منو در فوتر است. اطلاعات مربوط به صاحب سایت نیز می تواند به فوتر افزوده شود.

این بخش شامل حق کپی رایت و صلاحیت های قانونی نیز می شود. با این افزونه شما می توانید تنظیم کنید که فوتر مورد نظر تنها در صفحه اول سایت نمایش داده شود و یا آن را در تمام صفحات مشاهده نمایید.

طراحی فوتر 

یکی دیگر از افزونه های قدرتمند و محبوب برای ساخت فوتر در وردپرس افزونه Smart Footer System است. استفاده از قابلیت های این افزونه به شما این امکان را می دهد تا فوتری جذاب و بر اساس نیاز های خود طراحی کرده و صفحات سایت قرار دهید.

طراحی انواع فوتر ها مانند فوتر های شناور و هوشمند و همچنین فوتر های اسلایدی با این افزونه به آسانی انجام می شود. یکی از قابلیت های جالبی که این افزونه در اختیار کاربران خود قرار داده است امکان مخفی سازی فوتر است.

ساخت فوتر در وردپرس

هوشمندی در ساخت فوتر 

گاهی اوقات با توجه به اهدافی که مدیران سایت دارند ممکن است نیاز باشد فوتر از دید مخاطبان سایت پنهان بماند که در این زمان این قابلیت کمک شایانی به شما خواهد نمود.
حتی می تواند این امکان را برای صفحات موبایل فعال نمایید. شما می توانید از Smart Footer System برای ساخت فوتر هایی که دارای افکت های خاص یا حالت های انیمیشن و طراحی های خاص هستند استفاده نمایید.

کنترل کامل رنگ بندی و آیکون ها و فونت ها در این شرایط در اختیار طراح فوتر است و می تواند بر اساس طراحی های انجام شده آن ها را انتخاب نمود حتی می توانید برای فوتر سایت خود تصاویر پس زمینه جذابی را استفاده نمایید.

سایر افزونه های ساخت فوتر در وردپرس

افزونه های دیگری مانند cformsII – contact form وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید فرم کوچکی مانند تماس با ما ایجاد نمایید.
این فرم در فوتر قرار داده می شود. با استفاده از افزونه ای که ذکر شد می توانید فرم مورد نظر را سفارشی سازی کنید و به شکلی که می خواهید طراحی نمایید.

یکی دیگر از مواردی که می توانید در بخش فوتر  قرار دهید طراحی فرمی برای عضویت در خبر نامه است. معمولا استفاده از خبرنامه از جمله قابلیت هایی است که می توانید با استفاده از آن با مخاطبان خود ارتباط بر قرار نمایید.
افزونه دیگری برای ساخت فوتر طراحی شده است که با استفاده از آن می توان فرم عضویت در خبرنامه را طراحی و سفارشی سازی نمود. MailChimp for WordPress نام این افزونه است.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید