چگالی کلمات کلیدی در یک متن

فهرست این مقاله

چگالی کلمات کلیدی

استاندارد چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین موضوعاتی است که در بحث بهبود سئو با استفاده از محتوا نویسی مطرح می شود. کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که افراد برای جستجو در خصوص یک موضوع خاص از آن ها استفاده می کنند.
شناسایی صحیح این کلمات و کاربرد درست و به اندازه آن ها در محتوای تهیه شده برای وب سایت می تواند از جمله روش های کار آمد برای بهبود وضعیت سئو سایت به شمار بیاید.
اگر چه معمولا برای کلمات کلیدی از واژه کلمه استفاده می شود اما باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که گاهی اوقات ما با عبارات کلیدی مواجه می شویم. عبارت کلیدی از دیدگاه عملکردی مشابه کلمه کلیدی عمل می کنند اما در واقع از چند کلمه تشکیل شده اند.
تعداد کلمات موجود در عبارت های کلیدی می تواند در چگالی عبارات کلیدی در متون و محتوا های موجود در سایت اثر گذار باشد.

استاندارد چگالی کلمات کلیدی

چرا چگالی کلمه های کلیدی دارای اهمیت است؟

پس از آن که در خصوص چگالی کلمات کلیدی صحبت کنیم لازم است به بررسی اهمیت کلمات کلیدی در موضوع بپردازیم.کلمات کلیدی از این دید دارای اهمیت بالایی هستند که می توانند محتوای یک صفحه یا یک موضوع را به خوبی به کاربران و همچنین موتور های جستجو نشان دهند.

به همین سبب برای هر کسب و کار مشخصی و برای هر موضوع و مطلبی که در داخل سایت قرار می گیرد باید کلمات کلیدی مرتبط با آن شناسی و مورد استفاده قرار گیرد. نمایش نتایج جستجوی افراد توسط موتور های جستجو به طور مستقیم وابسته به کلمات کلیدی می باشد.

به همین سبب کوچک ترین موضوعات در خصوص نحوه استفاده از کلمات کلیدی مانند چگالی کلمات کلیدی دارای اهمیت بالایی است. گاهی اوقات عدم توجه به این موارد می تواند صدمات فراوانی را به سایت ها وارد نماید. زیرا استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد استاندارد و یا کمتر از آن می تواند منجر به کسب امتیاز منفی برای سایت گردد.

اهمیت چگالی کلمات کلیدی

برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب لازم است بررسی های لازم انجام شود و بهترین و پر کاربرد ترین کلمات کلیدی انتخاب و محتوای سایت بر اساس این کلمات تنظیم گردد. در زمان انتخاب کلمات کلیدی به کلمات مترادف و حتی اسامی و نام های محلی نیز باید توجه نمایید.

 

ابزار های مختلفی برای شناسایی و انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد که استفاده از آن ها می تواند کمک شایانی به مدیران سایت نماید. این ابزار های قدرتمند شامل Google Trends، Keyword Shitter، AdWord & SEO Keyword Permutation Generator، Answer the Public، Keywords Everywhere و بسیاری موارد دیگر هستند. این ابزار های رایگان بوده و برای استفاده از آن ها نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.

 

چگالی کلمات کلیدی یا تراکم استفاده از آن ها

موضوع چگالی و تراکم استفاده از آن ها در موفقیت سایت و بهبود وضعیت سئو آن نقش مهمی دارد. منظور از چگالی کلمات کلیدی میزان استفاده از آن کلمات در داخل متن ها است. به بیان ساده تر درصد استفاده از این کلمات نسبت به کل کلمات موجود در محتوا نشان دهنده چگالی است.

استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی می تواند استاندارد چگالی را از بین برده و موجب شود که سایت توسط موتور های جستجو جریمه شود. زیرا متون و محتوای تولید شده برای سایت باید کاملا برای کاربران کاربردی باشد.
گاهی اوقات برخی از افراد برای این که بتوانند در نتایج جستجو بهتر نمایش داده شود از متون بدون معنا و مفهوم که برای تولید آن ها تنها از کلمات کلیدی استفاده شده است بهره می گیرند.
این نوشته ها هیچ گونه جذابیت و کاربردی برای مخاطبان سایت نداشته و الگوریتم های جدید گوگل این موارد را به عنوان تخلف شناسایی و ثبت می نماید و در برخی موارد جریمه هایی برای سایت های مختلف نیز در نظر می گیرد.
نحوه استفاده از کلمات کلیدی در کنار چگالی کلمات کلیدی نیز دارای اهمیت است. به عنوان مثال توصیه می شود از کلمات کلیدی در عنوان صفحه و یا حتی URL سایت استفاده نمایید.
همچنین استفاده از این کلمات و عبارت ها در تگ های H1، توضیحات متا تگ ها و همچنین لینک های داخلی و محتوای اصلی سایت باید به شکل برنامه ریزی شده ای انجام شود.

نحوه محاسبه چگالی کلمه های کلیدی

برای محاسبه استاندارد چگالی کلمات کلیدی لازم است از متخصصان سئو کمک بخواهید. ضمن این که هر روز الگوریتم های جدیدی برای بررسی بهتر سایت ها توسط موتور های جستجو طراحی و اجرا
می شود و به همین سبب برای آن که سایتی موفق داشته باشید باید با قوانین روز دنیای سایت و سئو آشنایی کامل داشته باشید.
اما اگر بخواهیم از فرمول های استاندارد برای چگالی کلمات کلیدی در محتوا استفاده نماییم معمولا گفته می شود چگالی کلمات کلیدی در هر متن باید در محدوده ۲/۳ درصد باشد.
به این معنا که اگر شما متنی ۱۰۰ کلمه ای برای سایت خود در نظر گرفته اید باید حداقل یک بار و حداکثر ۳ بار از کلمات کلیدی داخل آن متن استفاده نمایید. معمولا توصیه می شود برای آن که مشکلی برای سایت ایجاد نشود از میانگین این دو عدد استفاده شود. پس شاید بتوان گفت بهترین انتخاب برای چگالی کلمات کلیدی ۲/۳ درصد متن است.
حال که با میزان چگالی کلمات کلیدی آشنا شدیم لازم است به موضوع نحوه توزیع این کلمات نیز اشاره نماییم. استفاده از کلمات کلیدی نباید تنها به یک بخش از متن محدود شود و بهتر است توزیع مناسبی برای آن ها در نظر گرفته شود.
به عنوان مثال گفته می شود بهتر است شروع پاراگراف متن با کلمات کلیدی باشد. همچنین فراموش نکنید توجه شما نباید تنها به کلمات و عبارت های کلیدی معطوف گردد. 

آن چه می تواند نقش اساسی در موفقیت شما داشته باشد افزایش تعامل با مشتریان و مخاطبان است.
هر چه موضوعات و محتوای مورد استفاده در سایت شما جذاب تر باشد می تواند مخاطبان بیشتری را به خود جلب نماید. در کنار این امر اگر بتوانید به اصولی مانند چگالی کلمات کلیدی نیز پایبند باشید بدون تردید هم از سمت کاربران و هم از سمت موتور های جستجو حمایت خواهید شد.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.