نحوه تعریف کاربران

فهرست این مقاله

کاربران در وردپرس

کاربران در سیستم مدیریت محتوای وردپرس

کاربران در وردپرس دارای نقش های متعدد و سطوح دسترسی متفاوتی به بخش های سایت هستند و تعریف کاربران می تواند در مدیریت صحیح فرایند هایی که در سایت روی می دهد تاثیر به سزایی داشته باشد.
هر یک از کاربران در وردپرس وظایف مشخصی دارند و باید سطح دسترسی خاصی برای آن ها در نظر گرفته شود. این کاربران می توانند از مدیران سایت تا افرادی که در سایت ثبت نام کرده اند متغیر باشند و برای آن که هر یک تنها به بخش های مشخص شده دسترسی داشته باشند لازم است برای آن ها نام کاربری و رمز عبور ویژه ای در نظر گرفته شود.
وردپرس امکانات مناسبی برای تعریف کاربران در وردپرس فراهم کرده است که از طریق پیشخوان می توان به آن ها دسترسی پیدا نمود. به نقش هر یک از کاربران در سایت های وردپرسی WordPress User Role گفته می شود.

 

تعریف کاربران در وردپرس

تعریف کاربران در بخش پیشخوان

هنگامی برای تعریف کاربران در وردپرس وارد بخش پیشخوان می شویم در میان گزینه های موجود باید به دنبال یافتن گزینه کاربران باشیم. همه تنظیمات مربوط به کاربران در وردپرس در این بخش انجام می شود. در این بخش قابلیت های زیر وجود دارد:

 • نمایش کلیه کاربرانی که در سایت عضو شده اند
 • مدیریت کاربران به صورت حذف کاربر یا افزودن کاربر جدید
 • اطلاعات مربوط به هریک از کاربران سایت در سطوح مختلف دسترسی
 • نمایش کاربرانی که تائیدیه عضویت آن ها از طرف مدیریت سایت صادر نشده است.

همان گونه که اشاره شد در بخش مدیریت کاربران می توانید کاربر جدیدی را با تعیین سطوح دسترسی تعریف نمایید.  برای این کار به قسمت افزودن کاربر جدید بروید و در این بخش گزینه افزودن را انتخاب نمایید.  در این هنگامی فرمی برای شما به نمایش در می آید که در آن مشخصات کاربر شامل نام و نام خانوادگی، شناسه کاربر، ایمیل، نقش کاربر در سایت و رمز مورد نیاز برای ورود به سایت دریافت می شود.

نقش تعریف کاربران در وردپرس¬

اهمیت تعیین نقش در تعریف کاربران 

هنگامی که فرایند تعریف یک کاربر وردپرس را انجام می دهید در قسمت تعیین نقش با گزینه های متعددی رو به رو می شوید. هر یک از این نقش ها دارای سطوح دسترسی مختلفی هستند به آشنایی با آن ها برای فردی که مسئول تعریف کاربران در وردپرس است امری ضروری به شمار می آید. در ادامه به معرفی مختصری از نقش های اصلی موجود در وردپرس می پردازیم:

 • نقش مشترک: این نقش در واقع محدود ترین سطح دسترسی را داشته و تنها دارای یک پیشخوان ساده است نمی تواند تغییری در محتوای سایت ایجاد نماید.
 • نقش مشارکت کننده: این نقش در سطح بعدی دسترسی قرار گرفته به این معنا که این قابلیت را دارد نظرات موجود در پیشخوان وردپرس را بررسی نموده و همچنین می توانید متونی را در قالب پیش نویس تهیه کرده و در اختیار مدیر سایت قرار دهد.
 • نقش نویسنده: نویسنده فردی است که توانایی تهیه و تولید متن هایی را برای سایت دارد اما نکته ای در خصوص این نقش باید مورد توجه قرار بگیرد این است که نویسنده تنها می تواند متن هایی که خودش تهیه کرده را مورد بازبینی و ویرایش قرار دهد و امکان ایجاد تغییر بر روی سایر مطالب سایت را نخواهد داشت.
 • نقش ویرایشگر: کاربری که دارای نقش ویرایشگر است دسترسی بیشتری نسب به سایر نقش ها داشته و حتی این قابلیت را دارد که در خصوص مطالب سایر افراد نیز نظر داده و در صورت لزوم تغییراتی ر ا در آن ها ایجاد نماید.
 • نقش مدیر کل: این نقش به عنوان مهم ترین نقش در تعریف کاربران در وردپرس مطرح می شود. علت این امر این است که کاربری که به عنوان مدیر کل تعریف می شود به همه قسمت های مدیریتی سایت دسترسی داشته و می تواند تغییرات مورد نیاز را در آن اعمال نماید.

نقش هایی که بیان شد نقش های اصلی در تعریف کاربران در وردپرس هستند اما وردپرس این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید بر حسب نیاز نقش های مختلفی را برای کاربران سایت خود تهیه نمایید.

افزونه Capability Manager Enhanced برای تعریف کاربران در وردپرس

افزونه Capability Manager Enhanced یکی از افزونه هایی است که برای تعریف کاربران در وردپرس در اختیار افراد قرار گرفته و با استفاده از آن می توان به آسانی نقش های مختلفی را برای کاربران سایت تعریف نمود. علاوه بر این می توانید با استفاده از این افزونه قابلیت های هر یک از این نقش ها را مشاهده نمایید. به طور کلی این افزونه دارای ویژگی های فراوانی است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • ایجاد نقش های متعدد کاربری برای افرادی که در سایت فعال هستند.
 • امکان مدیریت سطح دسترسی و قابلیت های هر یک از نقش ها در سایت
 • امکان پشتیبان گیری از نقش های تعریف شده و بازیابی آن ها
 • امکان بازگرداندن تمامی تنظیمات به حالت پیش فرض
 • امکان ویرایش نقش ها و افزودن یا کاهش دسترسی هر یک از نقش ها

 

تاثیر کاربران در وردپرس

علاوه بر افزونه Capability Manager Enhanced برخی دیگر از افزونه های وردپرسی وجود دارند که می توانند برای مدیریت نقش ها و تعریف کاربران در وردپرس مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله این موارد می توان به افزونه User Role Editor اشاره نمود که محبوبیت فراوانی نزد کاربران وردپرس دارد.
از لحاظ امکانات و قابلیت های این افزونه ها با یکدیگر تشابه دارند. افزونه ( برای آشنایی با ده افزونه مهم در وردپرس اینجا کلیک کنید ) دیگری نیز در این خصوص می تواند مورد استفاده قرار گیرد که به آن Members می گویند.  با استفاده از افزونه Members می توانید سطوح دسترسی کاربران تعریف شده را تغییر دهید.
به طور کلی افزونه های وردپرسی با هدف تسریع فرایند های مختلف در خصوص مدیریت سایت های وردپرسی توسعه یافته اند و استفاده از آن ها می تواند روند  انجام کار را به شکل چشم گیری بهبود بخشد. معمولا کار کردن با افزونه های وردپرسی بسیار آسان بوده و مدیران سایت به آسانی می توانند از آن ها استفاده نماید. به همین دلیل است که در خصوص هر یک از نیاز های مدیریتی مربوط به سایت می تواند از افزونه های متعدد با قابلیت های مختلفی استفاده نمود.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.