کامنت مارکتینگ چیست؟

دسته بندی ها : آموزش سئو و بهینه سازی, کامنت مارکتینگ ۱ آبان ۱۳۹۸ Tehranwordpress
کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ یکی از روش های کاربردی برای بهبود وضعیت سئو وب سایت ها به شمار می آید. کامنت مارکتینگ یا همان بازاریابی دیدگاه روشی است که در آن با استفاده از نظرات کاربران به سایت رتبه داده می شود. در واقع برای هر سایتی نظرات کاربران می تواند نقشی حیاتی ایفا نماید.
حال ثبت این نظرات می توان جایگاه سایت را در نظر موتور های جستجو نیز به شکل قابل توجهی بهبود ببخشد. برای آن که بتوان یک کامنت مارکتینگ موفق داشت تنها اختصاص دادن فضایی برای ثبت نظرات کاربران کافی نبوده بلکه باید برنامه ریزی های دقیق تری برای این کار داشته باشید.
تا علاوه بر جلب نظر مخاطبان بتوانید آن ها را متقاعد کنید که وقتی برای شما اختصاص دهند و نظرات خودشان را ثبت نمایند. برای انجام یک کامنت مارکتینگ موفق تعیین هدف، ارزش گذاری ها باید در اولویت قرار داده شود. علاوه بر این در انجام این کار باید پایداری کافی داشته باشید زیرا گاهی اوقات مدت زمان زیادی طول می کشد تا نتایج دلخواه برای شما به دست بیاید.

روش های کامنت مارکتینگ

اهداف اصلی از انجام فرایند کامنت مارکتینگ

انجام کامنت مارکتینگ می تواند به هدف های مختلفی انجام شود اما معمولا افرادی  که در این زمینه فعالیت می کنند به چند هدف اصلی اقدام به این کار می نمایند.
یکی از این اهداف کسب لینک های خارجی است که می تواند برای سئو سایت بسیار مفید باشد.
در گذشته هنگامی که شما در داخل شبکه های اجتماعی و تالار های گفتگو لینک هایی از سایت را قرار می دادید می توانست برای وضعیت سئو سایت بسیار مفید باشد اما الگوریتم های جدید گوگل اعتبار این لینک ها را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.
یکی دیگر از اهداف کامنت مارکتینگ این است که بتوانید به نظرات کاربران پاسخ دهید و از این طریق برای وب سایت خود اعتبار و امتیاز کسب نمایید. به طور کلی گوگل به سایت هایی که در آن فعالیت کاربران زیاد باشد اهمیت بیشتری می دهد و در واقع این موضوع می تواند به عنوان عاملی برای موفقیت سایت و بهبود وضعیت سئو آن مطرح شود.
وجود نظرات زیاد کاربران به معنای مشارکت بالای آن ها در سایت بوده و این از دیدگاه گوگل به عنوان عاملی جهت نشان دادن رضایت کاربران از فعالیت های سایت به شمار می آید. مدیریت این قسمت یکی از بخش های مهمی است که در کامنت مارکتینگ مورد توجه قرار می گیرد.
شما باید مباحثی را که در آن کاربران مشارکت می کند را به گونه ای طراحی و هدایت کنید که در بخش نظرات از کلمات کلیدی و واژه های تخصصی مربوط به آن موضوع خاص استفاده شود. موضوع دیگری که می تواند به عنوان یکی از اهداف اصلی در کامنت مارکتینگ مورد توجه قرار بگیرد افزایش میزان فروش است.
این هدف بر خلاف سایر اهداف تنها به سئو سایت مربوط نمی شود و می تواند در دنیای واقعی منجر به افزایش فروش کالا و خدمات از طریق وب سایت شود. برای این که نحوه عملکرد کامنت مارکتینگ در این بخش به خوبی مشخص شود می توان سایت های فروشگاهی معروفی را مورد بررسی قرار داد که در آن در بخش هر کالایی کاربران می توانند با گذاشتن نظرات خود سایرین را در خرید آن کالا و خدمات راهنمایی نماید.

کامنت مارکتینگ چیست؟

انواع روش های کامنت مارکتینگ و تاثیر آن ها در بهبود وضعیت سایت

اگر بخواهیم در خصوص انواع روش های کامنت مارکتینگ برای بهبود وضعیت سایت مطالبی را بیان کنیم لازم است به این نکته اشاره کنیم که به طور کلی انجام کامنت مارکتینگ از سه روش مختلف انجام می شود که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. روش های انجام کامنت مارکتینگ شامل موارد زیر است:

  • روش کامنت مارکتینگ کلاه سفید

  • روش کامنت مارکتینگ کلاه سیاه

  • روش کامنت مارکتینگ کلاه خاکستری

به طور کلی تکنیک ها و روش های کلاه سفید در موضوع سئو مواردی هستند که به طور کامل منطبق با قانون بوده و برای سایت اعتبار و احترام کافی را کسب
می نمایند.
در واقع هنگامی که کامنت مارکتینگ از طریق روش کلاه سفید انجام می شود تمرکز بیشتر بر کسب نظرات کاربران است و موضوع استفاده از لینک ها د لینک دهی ها کمتر مورد توجه مدیران سایت قرار می گیرد.
در واقع در این روش به شکل قانونی کامنت مارکتینگ انجام شده و با کاربران ارتباط گرفته می شود. نظرات کاربران در این روش معمولا نظرات واقعی و به دور از اهداف سئو و موارد مربوط به آن است.
بر خلاف روش کلاه سفید روش کامنت مارکتینگ کلاه سیاه نشان دهنده تکنیک هایی است که در آن با استفاده از اسپم ها اقدام به کسب لینک های فراوان به سایت می کنند.
ابزارها و برنامه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که می تواند نظرات کاربران را به صورت خودکار ثبت نماید. این کار از لحاظ زمانی می تواند بسیار سریع تر از روش کلاه سفید باشد و همچنین نیاز به نیرو انسانی کمتری برای مدیریت نظرات دارد.
البته باید به این موضوع اشاره نمود به محض این که گوگل متوجه این نقض قانون از سوی وب سایتی شود می تواند سایت را جریمه نماید و گاهی اوقات این مجازات ها می تواند بسیار سنگین بوده و حتی موجب ممنوعیت فعالیت یک وب سایت شود که در نهایت ضرر های فراوانی را برای صاحبان ساییت به همراه خواهد داشت.اهمیت کامنت مارکتینگ

روش دیگری که به عنوان روش کلاه خاکستری شناخته می شود روشی است که در آن محتوای کامنت های ثبت شده برای مدیران سایت اهمیت چندانی ندارد بلکه فقط به دنبال لینک های برگشتی از نظرات کاربران هستند.
در این پست ها می توانید کلمات معمولی مانند تشکر و غیره را مشاهده نمایید. در واقع می توان گفت که روش کلاه خاکستری نه مانند کلاه سفید بر مبنای قانون بوده و نه از روش های غیر قانونی کلاه سیاه ها استفاده می نماید.

به طور کلی بهتر است برای انتخاب سایت هایی که در آن ها نظر می گذارید کمی وسواس به خرج داده و از سایت های پر بازدید برای این کار استفاده نمایید.
سایت هایی که رتبه و بازدید مناسبی در گوگل دارند می توانند بهترین محل برای ثبت نظرات باشند. نوع نظرات باید به گونه ای باشد که مخاطبان را جلب نمایند که بر روی لینک هایی که شما در نظرات قرار داده اید کلیک نمایند. به این ترتیب بازخورد مناسبی را دریافت خواهید نمود.

Amir Shadkamnezhad
Tehranwordpress

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  1. chimenbooks گفته :
    ۱۹:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

    با سلام و تشکر بابت مقاله مفید شما
    اگر امکان داره لیستی از سایتهای خصوصا ایرانی که میشه ازشون برای کامنت مارکتینگ استفاده کردقرار بدید

متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!