کامنت مارکتینگ چیست؟

فهرست این مقاله

کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ یکی از روش های کاربردی برای بهبود وضعیت سئو وب سایت ها به شمار می آید. کامنت مارکتینگ یا همان بازاریابی دیدگاه روشی است که در آن با استفاده از نظرات کاربران به سایت رتبه داده می شود. در واقع برای هر سایتی نظرات کاربران می تواند نقشی حیاتی ایفا نماید.
حال ثبت این نظرات می توان جایگاه سایت را در نظر موتور های جستجو نیز به شکل قابل توجهی بهبود ببخشد. برای آن که بتوان یک کامنت مارکتینگ موفق داشت تنها اختصاص دادن فضایی برای ثبت نظرات کاربران کافی نبوده بلکه باید برنامه ریزی های دقیق تری برای این کار داشته باشید.
تا علاوه بر جلب نظر مخاطبان بتوانید آن ها را متقاعد کنید که وقتی برای شما اختصاص دهند و نظرات خودشان را ثبت نمایند. برای انجام یک کامنت مارکتینگ موفق تعیین هدف، ارزش گذاری ها باید در اولویت قرار داده شود. علاوه بر این در انجام این کار باید پایداری کافی داشته باشید زیرا گاهی اوقات مدت زمان زیادی طول می کشد تا نتایج دلخواه برای شما به دست بیاید.

روش های کامنت مارکتینگ

اهداف اصلی از انجام فرایند کامنت مارکتینگ

انجام کامنت مارکتینگ می تواند به هدف های مختلفی انجام شود اما معمولا افرادی  که در این زمینه فعالیت می کنند به چند هدف اصلی اقدام به این کار می نمایند.
یکی از این اهداف کسب لینک های خارجی است که می تواند برای سئو سایت بسیار مفید باشد.
در گذشته هنگامی که شما در داخل شبکه های اجتماعی و تالار های گفتگو لینک هایی از سایت را قرار می دادید می توانست برای وضعیت سئو سایت بسیار مفید باشد اما الگوریتم های جدید گوگل اعتبار این لینک ها را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.
یکی دیگر از اهداف کامنت مارکتینگ این است که بتوانید به نظرات کاربران پاسخ دهید و از این طریق برای وب سایت خود اعتبار و امتیاز کسب نمایید. به طور کلی گوگل به سایت هایی که در آن فعالیت کاربران زیاد باشد اهمیت بیشتری می دهد و در واقع این موضوع می تواند به عنوان عاملی برای موفقیت سایت و بهبود وضعیت سئو آن مطرح شود.
وجود نظرات زیاد کاربران به معنای مشارکت بالای آن ها در سایت بوده و این از دیدگاه گوگل به عنوان عاملی جهت نشان دادن رضایت کاربران از فعالیت های سایت به شمار می آید. مدیریت این قسمت یکی از بخش های مهمی است که در کامنت مارکتینگ مورد توجه قرار می گیرد.
شما باید مباحثی را که در آن کاربران مشارکت می کند را به گونه ای طراحی و هدایت کنید که در بخش نظرات از کلمات کلیدی و واژه های تخصصی مربوط به آن موضوع خاص استفاده شود. موضوع دیگری که می تواند به عنوان یکی از اهداف اصلی در کامنت مارکتینگ مورد توجه قرار بگیرد افزایش میزان فروش است.
این هدف بر خلاف سایر اهداف تنها به سئو سایت مربوط نمی شود و می تواند در دنیای واقعی منجر به افزایش فروش کالا و خدمات از طریق وب سایت شود. برای این که نحوه عملکرد کامنت مارکتینگ در این بخش به خوبی مشخص شود می توان سایت های فروشگاهی معروفی را مورد بررسی قرار داد که در آن در بخش هر کالایی کاربران می توانند با گذاشتن نظرات خود سایرین را در خرید آن کالا و خدمات راهنمایی نماید.

کامنت مارکتینگ چیست؟

انواع روش های کامنت مارکتینگ و تاثیر آن ها در بهبود وضعیت سایت

اگر بخواهیم در خصوص انواع روش های کامنت مارکتینگ برای بهبود وضعیت سایت مطالبی را بیان کنیم لازم است به این نکته اشاره کنیم که به طور کلی انجام کامنت مارکتینگ از سه روش مختلف انجام می شود که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. روش های انجام کامنت مارکتینگ شامل موارد زیر است:

  • روش کامنت مارکتینگ کلاه سفید

  • روش کامنت مارکتینگ کلاه سیاه

  • روش کامنت مارکتینگ کلاه خاکستری

به طور کلی تکنیک ها و روش های کلاه سفید در موضوع سئو مواردی هستند که به طور کامل منطبق با قانون بوده و برای سایت اعتبار و احترام کافی را کسب
می نمایند.
در واقع هنگامی که کامنت مارکتینگ از طریق روش کلاه سفید انجام می شود تمرکز بیشتر بر کسب نظرات کاربران است و موضوع استفاده از لینک ها د لینک دهی ها کمتر مورد توجه مدیران سایت قرار می گیرد.
در واقع در این روش به شکل قانونی کامنت مارکتینگ انجام شده و با کاربران ارتباط گرفته می شود. نظرات کاربران در این روش معمولا نظرات واقعی و به دور از اهداف سئو و موارد مربوط به آن است.
بر خلاف روش کلاه سفید روش کامنت مارکتینگ کلاه سیاه نشان دهنده تکنیک هایی است که در آن با استفاده از اسپم ها اقدام به کسب لینک های فراوان به سایت می کنند.
ابزارها و برنامه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که می تواند نظرات کاربران را به صورت خودکار ثبت نماید. این کار از لحاظ زمانی می تواند بسیار سریع تر از روش کلاه سفید باشد و همچنین نیاز به نیرو انسانی کمتری برای مدیریت نظرات دارد.
البته باید به این موضوع اشاره نمود به محض این که گوگل متوجه این نقض قانون از سوی وب سایتی شود می تواند سایت را جریمه نماید و گاهی اوقات این مجازات ها می تواند بسیار سنگین بوده و حتی موجب ممنوعیت فعالیت یک وب سایت شود که در نهایت ضرر های فراوانی را برای صاحبان ساییت به همراه خواهد داشت.اهمیت کامنت مارکتینگ

روش دیگری که به عنوان روش کلاه خاکستری شناخته می شود روشی است که در آن محتوای کامنت های ثبت شده برای مدیران سایت اهمیت چندانی ندارد بلکه فقط به دنبال لینک های برگشتی از نظرات کاربران هستند.
در این پست ها می توانید کلمات معمولی مانند تشکر و غیره را مشاهده نمایید. در واقع می توان گفت که روش کلاه خاکستری نه مانند کلاه سفید بر مبنای قانون بوده و نه از روش های غیر قانونی کلاه سیاه ها استفاده می نماید.

به طور کلی بهتر است برای انتخاب سایت هایی که در آن ها نظر می گذارید کمی وسواس به خرج داده و از سایت های پر بازدید برای این کار استفاده نمایید.
سایت هایی که رتبه و بازدید مناسبی در گوگل دارند می توانند بهترین محل برای ثبت نظرات باشند. نوع نظرات باید به گونه ای باشد که مخاطبان را جلب نمایند که بر روی لینک هایی که شما در نظرات قرار داده اید کلیک نمایند. به این ترتیب بازخورد مناسبی را دریافت خواهید نمود.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.