بک لینک

بک لینک ها ، یک شمشیر دو لبه برای وب سایت ها

معرفی بک لینک و آموزش ساخت BACKLINK چیست؟

معرفی بک لینک و آموزش ساخت بک لینک چیست؟

بک لینک همان طور که از نامش پیداست ، ارجاع دادن از طریق لینک می باشد .

شاید بپرسید یعنی چه ؟ ببینید فرض کنید که شما در حال مطالعه یک کتاب باشید و در کتابتان مشاهده می کنید که نویسنده از کتابی دیگر به عنوان رفرنس یاد کرده است.

که در  بحث مقالات و کتاب ها به آن سایتیشن ( citation ) گفته می شود و در بحث وبسایت ها به آن بک لینک گفته می شود ، یعنی در واقع وقتی شما بک لینک دریافت کرده اید.

زمانی که یک سایت وبسایت و یا مقاله ای دیگر از سایت شما را به عنوان رفرنس( مرجع) معرفی نموده است.

 در این مقاله قصد داریم تا شما را برای روش های ساخت بک لینک و همچنین کاربرد های آن و اشتباهات رایج در آن آشنا سازیم.

ساخت بک لینک چه کاربردی دارد؟

ساخت بک لینک چه کاربردی دارد؟

در ابتدا باید گفته شود که  کلمه ” ساخت BACKLINK ” تا حدودی از کاربرد های سئو به دور می باشد ، در اصل شما باید تلاش کنید تا از وبسایت های دیگر دریافت بک لینک کنید.

با این حال برای اینکه بدانید ساخت BACKLINK یا به عبارتی دریافت BACKLINK چه کاربردی دارد ، این مطلب را برای شما گرداوری کرده ایم.

در خلاصه می توان گفت که ساخت بک لینک باعث می شود تا موتور های جستجو از جمله گوگل که باهوش ترین و مهمترین آنها می باشد ، شما را به عنوان یک سایت مرجع و مهم شناسایی کند.

با این شرایط شما را در کلمات کلیدی مدنظرتان در رتبه ی بهتری قرار می دهد و در بهترین حالت شما را به لینک اول صفحه اول گوگل می رساند.

در واقع ساخت بک لینک و یا بهتر بگویم دریافت بک لینک باعث بهبود رتبه سایت شما از نظر گوگل می شود.

انواع ساخت BACKLINK و ارزش آنها

انواع ساخت BACKLINK و ارزش آنها

انواع BACKLINK ها می توانند بر اساس پسوند دامنه ، رتبه سایت دیگر و… دسته بندی شوند .

انواع BACKLINK ها براساس پسوند دامنه می تواند شامل پسوند .edu ، پسوند .gov  و پسوند های دولتی دیگر و یا پسوند های سایت های بزرگ باشد.

پسوند های این چنینی دارای آتوریتی بسیار بالا می باشند و دریافت و یا ساخت BACKLINK از این وبسایت ها باعث پیشرفت سریع سایت شما می باشند.

پس اینگونه سایت ها ، یاسایت ها دیگری مانند سایت های خبری و یا در کل سایت هایی که صلاحیت آنها توسط گوگل پیش از این ثابت شده است ، با دریافت و یا ساخت بک لینک از این وبسایت ها می توانند رنک خود را بهبود بخشید.

علاوه بر این انوع راه هایی نیز برای ساخت BACKLINK وجود دارد که در بخش بعدی توضیح داده می شود.

روش ساخت BACKLINK

بهترین روش ساخت BACKLINK و یا به عبارت بهتر دریافت آن  ،این است که شما محتواهای مفید ، علمی و کاربردی را تولید کنید تا وبسایت های دیگر از شما به عنوان مرجع مقالاتشان یاد کنند.

البته این مهمترین قضیه می باشد که برای ساخت BACKLINK باید صبور باشید ، چرا که ساخت BACKLINK از طریق روش های غیر متعارف ، باعث توجه گوگل شده و باعث می شود که در لیست سیاه گوگل قرار بگیرید.

اما ، خارج از این بحث می توان گفت که بهترین روش برای ساخت بک وجود ندارد اما در این مقاله روش هایی اصولی برای ساخت بک لینک را به شما توضیح می دهیم.

ساخت BACKLINK داخلی

ساخت BACKLINK داخلی

روش ساخت BACKLINK داخلی یعنی اینکه شما در وبسایت خودتان ، در محتوای خودتان به محتواهای دیگر وبسایتتان ارجاع دهید و به این صورت برای خودتان بک لینک داخلی تولید میکنید.

می توانید در محتوا هایتان کلمات و یا جملاتی که به محتوای دیگری در وبسایتتان مرتبط می باشد لینک دهید.

بک لینک های شبکه اجتماعی

بک لینک های شبکه اجتماعی

اگر وبسایت شما محتوای بسیار مفیدی داشته باشد که کاربران محتوای شما را در شبکه های اجتماعیشان بازنشر کنند.

و یا اینکه خودتان این محتواها را در پیج های شبکه اجتماعی تان بازنشر کنید ، می توانید  آن ها را به عنوان بک لینک بسیار معتبر در نظر بگیرید.

شاید از خودتان بپرسید که ساخت BACKLINK را بهتر است در کدام شبکه اجتماعی انجام دهم؟

شاید در حال نوشتن این مقاله ، سایت فیس بوک دیگر برای ما ایرانیان مانند اوایلش نیست ، اما برای گوگل لینک بودن در این وبسایت هنوز اهمیت دارد .

علاوه بر فیسبوک می توانید از پینترست استفاده کنید . پینترست یک وبسایت بزرگ تصاویر می باشد که تقریبا همه وبسایت ها نمونه کارها و برخی مسائل دیگر را در آن نشر می کنند .

اما شبکه های اجتماعی که موقع نگارش این مقاله همچنان هم برای گوگل ارزشمندند و هم برای ایرانیان ، یعنی اینکه می دانید بر روی لینک شما کلیک خواهد شد، شبکه های اجتماعی:

توئیتر ، اینستاگرام ، لینکدین ، آپارات و یوتیوب می باشند .

 در بیوگرافی خودتان در شبکه های اجتماعیتان آدرس سایتتان را قرار دهید و در پست هایتان نیز برای ان بک لینک بسازید .

همچنین یکی از بهترین راه های ساخت BACKLINK این است که ویدیو های اختصاصی سایت خودتان را در یوتیوب پخش کرده و در بخش caption برای وبلاگتان بک لینک بسازید.

شاید به مطالعه این مطلب نیز علاقه مند باشید : سئو مارکتینگ چیست؟چرا باید یک سایت را سئو کرد؟

اشتباهات رایج در ساخت BACKLINK

اشتباهات رایج در ساخت BACKLINK

سئوی کلاه خاکستری و کلاه سیاه روش ها ی متفاوت و تقریبا از نظر گوگل غیر قانونی می باشد ، به طوری که از ضعف الگوریتم های گوگل برای صعود در رتبه سوء استفاده می کنند . 

حال اشتباهات رایج در ساخت BACKLINK چیست؟

برخی از اشتباهات رایج در ساخت BACKLINK این است که برخی افراد اشتباها یا به صورت سهوی از روش های سئوی کلاه سیاه برای بهبود سایتشان استفاده میکنند.

برای مثال خرید بک لینک و یا افزایش یکباره بک لینک های سایت.

این قضیه موقت بوده و در صورتی که گوگل متوجه شود باعث می شود تا شما در لیست سیاه گوگل قرار بگیرید.

پس برای ساخت BACKLINK برای وبسایتتان عجله نکنید ، و از روش های استاندارد و تولید محتوا استفاده نمایید و مطمئن باشید حتی با ساختن تنها روزی دو یا سه بک لینک در زور نیز ، وبسایت شما پیشرفت خواهد کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

مشاوره