افزایش بازدید سایت وردپرس

افزایش بازدید سایت وردپرس

 مقدمه ای از افزایش بازدید سایت وردپرس

اصلا اهمیتی ندارد برای چه کسب و کاری وب سایت دارید!!!
مهم این است افزایش بازدید سایت وردپرس شما روز به روز روند صعودی داشته باشد.

دلیل آن روشن است. درصدی هر چند که اندک از این مراجعه کنندگان مشتری محصول یا خدمت شما خواهند شد.پس این وظیفه ی صاحب سایت خواهد بود تا با استفاده از ترفند های گوناگون بازدید از سایت خود را افزایش دهد.

هرچه ترافیک بازدید سایت شما بیشتر باشد درآمد زایی شما از سایتتان بیشتر است و اگر سئو درستی برای سایت خود داشته باشید و برای تولید محتوا مفید تلاش کرده باشید قطعا موفقیت کم  هزینه ای خواهید داشت و نیازی به تبلیغات کلیکی و یا خرید بک لینک نیست.

۱.تولید محتوای مفید جهت افزایش بازدید سایت وردپرس

محتوا پادشاه است.همیشه این را به یاد داشته باشید که وقتی کاربر وارد سایت شما می شود اگر چیزی را که به آن بهانه که وارد سایت شما شده است (از هر طریق که وارد سایت شما شده باشد مهم نیست) را پیدا نکند بلافاصله از سایت شما خارج می شود و باعث می شود  رتبه ی سایتتان را در گوگل جا به جا نماید. و یک امتیاز منفی برای شما و سایتتان محاسبه می شود.

پس تولید محتوا ی مفید بسیار امری ضروری است و ما به مواردی از آن اشاره خواهیم کرد:

A.متنی

وقتی وارد سایتی می شوید  در آن سایت گزینه ای به اسم مقالات و یا تازه ها و یا چیزی شبیه به آن را می بینید و در آن با محتوایی بر می خورید که متن دارد آن را محتوای متنی یا مقاله می گویند.

حالا هر چه این مقاله به آنچه که کاربر به دنبال آن بوده است نزدیک تر باشیم به علاوه اینکه نیازش را بر طرف کنیم و نسبت به سایر رقبا متنی کامل تر ساده تر و دقیق تری را تولید کرده باشیم میزان بازدید از سایت خود را افزایش می دهیم.

من قبلا به اشتباه برای گوگل محتوا می نوشتم اما امروز سعی می کنم کاملا برای کاربر و رفع نیازش مقاله بنویسم.

B.فیلم یا موشن

بنده شخصا اعتقاد دارم دوره دوره ی فیلم یا موشن است. سایت هایی که از این ترفند استفاده می کنند و اقدام به تولید محتوای تصویری مشخصا فیلم یا موشن می کنند نسبت به سایت هایی که از آن استفاده نمی کنند در میزان بازدید سایت کاملا چشم گیر است.

 

 

به شدت توصیه میکنم هر چند کوتاه حتی در شبکه های اجتماعی هم که شده اقدام به تولید محتوای تصویری نمائید.

C.صوتی

بر روی برخی از سایت ها شاید به قسمتی برخورده باشید که به آن پادکست می گویند.

اگر شما می خواهید برای اینکه سئو بهتری داشته باشید تا در نهایت نسبت به سایر رقبا در رتبه بهتری قرار گیرید نباید از نسخه صوتی مقاله خود غافل شوید.پادکست

خیلی از ما انسان ها حتی خود من وقتی با یک متن زیاد رو به رو میشم کمی استرس میگیرم و شاید اگر کسی خلاصه ای از آن متن را برای من باز گو کند خروجی بهتری برای من داشته باشد.
این قابلیت باعث می شود افرادی مثل من برای اینکه در سایت شما ماندگار شویم و مشتری دائم سایت شما شویم نسخه ی صوتی مقاله خود را نیز تولید نمائید و در ابتدا یا انتهای هر مقاله قرار دهید تا  از این طریق کاربران بیشتری را به سایت خود اضافه نمائید.

D.سئو محور بودن محتوا

زمانی محتوای متنی و سایر محتواهای شما ارزش بیشتر پیدا می کند که شما محتوای خود را برای ر
فع نیاز کاربر و سئو محور 
آن محتوا را تولید کرده باشید و با توجه به کلید واژه مورد نیاز سئو شده باشد.

برای این منظور از ابزارهای آنلاین زیادی می توانید استفاده نمائید که گوگل کیورد پلنر  یکی از همین ابزار مفید است.
*سعی کنید در ساعت و روزهای مشخصی محتوا های خود را در سایتتان انتشار دهید تا بازدید بیشتری از سایت شما انجام گیرد.

E.به روز رسانی مقالات قدیمی

یکی از مواردی که باعث می شود ما افزایش بازدید داشته باشیم به روز رسانی مقالات قدیمی است.این امر موجب میشود که ما مقالات مهم و ضروری سایت خود را ضمن این که به روز رسانی می کنیم باعث افزایش بازدید کاربران در سایت خود شویم.

در تابستان امسال یعنی تابستان ۲۰۱۹ میلادی آپدیت جدیدی بر همین اساس در الگوریتم های گوگل شکل گرفت که باعث جا به جایی رتبه خیلی از سایت ها به خصوص سایت های ایرانی شد.
پس به شدت توصیه می کنم نسبت به این مورد بی تفاوت نباشید.

F.ریپورتاژ

یکی از راه هایی که باعث افزایش بازدید وب سایت شما می شود ریپورتاژ آگهی است.
شما در سایت خود مقالاتی را منتشر می کنید ; سپس در سایت های بزرگ و رسمی که بازدید روزانه زیادی دارند محتوای تولید شده خود را در آن سایت قرار
می دهید.

سایت های زومیت و تابناک و … سایت هایی هستند که در قبال گرفتن هزینه از شما این خدمت را انجام می دهند.
با جست و جو در گوگل می توانید سایت های مطرح که ریپورتاژ انجام می دهند را پیدا کنید و با توجه به قوانین و شرایط و تعرفه ها گزینه مناسب را برای انتشار مقاله خود (که متمرکز بر کلمه کلیدی شما است به همراه تعداد محدود یا نا محدودی لینک مفید منتشر) نمائید و باعث افزایش بازدید سایت وردپرس خود شوید.

۲.سئو داخلی و خارجی سایت

سئو یک سایت شامل دو بخش اصلی است:

سئو داخلی
سئو خارجی

سئو داخلی همانطور که از اسمش پیدا است شامل اموری می باشد که ما در سایت خود انجام می دهیم تا در نهایت بازدید کننده بیشتری در سایت خود داشته باشیم و سئو خارجی هم به همین منظور است ولی با این تفاوت که شامل اموری می شود که ما در خارج از سایت خود انجام می دهیم.
(برای مطالعه تکمیلی: سئو چیست؟ را مطالعه نمائید)

رعایت سئو در مدت زمانی کوتاه باعث افزایش بازدید از سایت ما خواهد شد.


۳.نصب افزونه های های مهم  جهت افزایش بازدید سایت وردپرس

باید در نظر داشت که نصب پلاگین های اضافی و زیاد در سایت باعث سنگین شدن سایت و کندی سرعت لود سایت می شود و شدیدا از نصب پلاگین ها یا افزونه های غیر ضروری بپرهیزید.
سعی کنید همیشه افزونه هایی رو نصب کنید که به آن نیاز دارید تا با کندی سایت مواجه نشوید و امتیاز منفی از سمت گوگل شامل سایت شما نشود و در نهایت منجر به کاهش بازدید سایت شما نگردد.

در زیر لینک چند افزونه مهم نیز جهت افزایش بازدید سایت وردپرس شما گردآوری شده است:

A. Inline Related Posts
B. YOAST SEO
C. OBTINMONSTE

۴.ایمیل مارکتینگ

از روش های بسیار مهم برای افزایش سایت همین ایمیل مارکتینگ می باشد. ممکن است شما یک کمپین راه اندازی کرده باشید و هدف خاصی را دنبال نمائید.
پس به شما توصیه می کنیم ایمیل مارکتینگ را از طریق MAILCHIMP را فراموش نکنید.
این به شما کمک خواهد کرد که مخاطبان هدف خود جهت شرکت در این کمپین که از قبل در MAILCHIMP اقدامات لازم را انجام داده اید از طریق ایمیل به سایت خود بکشانید و  نیز باعث افزایش ترافیک سایتتان شوید.


۵.مراوده ی لینک به لینک از سایت های مشابه و مربوط

با توجه به الگوریتم های گوگل باید در این مورد با احتیاط و وسواس خاصی عمل کرد.
ممکن است شما قصد گذاشتن لینک خود در سایت میزبان را داشته باشید یا مهمان یک لینک دیگر از سایت های دیگر باشید.در عین حال که این امر می تواند اثر مثبت داشته باشد از طرفی نیز ممکن است اثر منفی در سایت شما بگذارد.

توصیه می شود برای جلوگیری از این آسیب باید سنجیده عمل کرد ; یعنی سایتی را که می خواهیم در آن لینک خود را بگذاریم و لینک سایت مقابل را در سایت خود قرار دهیم; باید آنالیز شود تا از میزان اسپم اسکور و DA و PA آگاه شویم سپس تصمیم به این کار که مانند شمشیر دو لبه عمل میکند اقدام نمائیم.

۶.تولید آی بوک

از طریق این روش که کتاب مجازی یا کتاب الکترونیکی نام برده می شود می توانید مجموع مقالات خود را تحت عنوان یک کتاب جمع آوری نمائید و در سایت هایی که کتاب های مجازی را ارائه می دهند اقدام نمائید.

این امر ترجیحا برای کاربر نهائی باید پروسه ای رایگان باشد, یعنی سایت میزبان کتاب ما را به صورت رایگان در اختیار خواننده قرار دهد.

این امر نیز باعث افزایش بازدید سایت ما خواهد شد.

۷.برقراری رویداده ها و وبینار ها

اگر هوشمندانه عمل کنیم و دمویی کوتاه از کسب و کار خود را در یک سمینار و یا وبینار ( برگزاری سینار در محیط وب) را به مخاطبان خود ارائه دهیم باعث افزایش تعداد کاربران سایت خود خواهیم شد.

این پروسه از ابتدا یعنی مرحله ثبت نام و آگهی ما تا زمان پس از برگزاری همایش یا وبینار دارای بازخورد خوبی برای سایت ما می باشد و شما را به اهداف خود نیز نزدیک تر می نماید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید