لینک ها و انواع آن

مدیریت لینک ها در وردپرس به معنای ایجاد یک بستر مناسب برای کمک به سئو سایت و موتورهای جستجو برای ارائه بهترین نتایج ممکن هستند. بدون وجود لینک ها شما یک صفحه سایت خشک و رسمی دارید که امکان جابجا شدن در آن وجود ندارد. پس اهمیت لینک ها از ماهیت آنها مشخص می شود.
اما انواع لینک ها کدامند؟

به طور کلی، سه نوع لینک وجود دارد:

 • لینک داخلی

 • بک لینک

 • لینک خارجی

لینک ها

بررسی لینک های داخلی در مقابل لینک های خارجی

لینک های بیرونی با صفحات دیگر وب سایت‌ها مرتبط هستند. لینک‌های داخلی از یک صفحه وب سایت شما به صفحه دیگر آن متصل هستند. یک لینک درونی یا داخلی می‌تواند از یک تصویر یا از متن باشد. لینک ‌های خارجی با کلیک کاربر وی را از یک وب سایت به وب سایت دیگر منتقل می کنند. لینک ‌های داخلی در یک وب سایت راهی برای ارتقا سئو و جابجایی آسان تر بین صفحات سایت شما هستند.  هنگامی که یک لینک داخلی ایجاد می کنید، کلمات موجود در این لینک “انکر تکست” نامیده می‌شوند.

لینک های داخلی از دو نوع هستند:

 • لینک‌های ارتباطی

 • لینک‌های متنی

لینک‌های ارتباطی به طور عمده در منوها یافت می‌شوند. متن در یک لینک ناوبری اغلب یک کلمه است، مانند “تماس با ما”، “خانه”، “درباره”، یا “وبلاگ”. اما همچنین می‌توانید لینک‌های ارتباطی را در جدولی محتوای سایت هم پیدا کنید. در مقابل لینک ‌های متنی مواردی هستند که با متن احاطه شده ‌اند. آن‌ها لینک‌ هایی هستند که در داخل بدنه یک مقاله قرار گرفته ‌اند. لینک های متنی به موتور های جستجو اعلام می کنند که متن برای آن لینک چیست. گوگل به لینک‌ متنی نسبت به لینک ارتباطی اهمیت بیشتری می دهد. اما چرا؟ از این رو که لینک ‌های متنی بیشتر در مورد معنای متن مرتبط می‌گویند. با بررسی موارد گفته شده به یک سوال دیگر نیز می رسیم.

اهمیت لینک های داخلی یک سایت چیست؟

از یک منظر مهم می توان به این سوال پاسخ داد. لینک‌های داخلی برای بازدید کنندگان سایت و همچنین برای موتورهای جستجو مهم هستند. اما چطور؟ Google بعد از کلیک کردن یک کاربر روی نتایج جستجو، مدت زمانی که بازدید کننده در وب سایت شما باقی مانند را اندازه گیری می کند.

لینک های داخلی

هر چه بازدید کننده بیشتر در سایت باقی بماند، احتمال بیشتری وجود دارد که محتوای شما به جستجوی آن‌ها پاسخ دهد. نتیجه؟ گوگل برای تولید نتایج بعدی به شما اطمینان خواهد کرد. در حقیقت ارائه امکان جابجایی بین صفحات یک سایت مزیت مهمی برای رضایت کاربر به حساب می آید. به طور خلاصه، لینک داخلی مختلف کاربر را برای مدت طولانی در وب سایت تان باقی نگه می‌دارند. و این کار بهینه‌سازی موتور جستجوی را بهبود می‌بخشد (SEO).

نگاهی به اهمیت و نقش لینک خارجی در سئو

تفاسیر گفته شده را در ذهن نگه دارید تا به سراغ لینک خارجی برویم. یک لینک خارجی پیوندی است که به دامنه خارجی اشاره می‌کند.

 1. مدیران ارشد معتقدند که لینک های خارجی مهم ‌ترین منبع قدرت سایت از منظر رتبه ‌بندی هستند.

 2. لینک های خارجی (قدرت رتبه بندی) تاثیر متفاوتی نسبت به لینک های داخلی می گذارند زیرا موتورهای جستجو آنها را یک امتیاز جداگانه برای سایت شما و سایت مورد نظر که لینک دهی به آن صورت گرفته است، می دانند.

 3. مدیران ارشد معتقدند که ویژگی عنوان لینک برای اهداف رتبه‌بندی‌ ها توسط موتور های جستجو استفاده می‌شود.

بک لینک چیست و چه فایده ای برای سایت دارد؟

یک بک لینک، پیوندی است که زمانی ایجاد می‌شود که یک وب سایت به سایت دیگر لینک می‌دهد. بک لینک همچنین “لینک‌های ورودی” یا “پیوندهای ورودی” نیز نامیده می‌شوند. بک لینک ها، به این دلیل که نشان‌دهنده “رای اعتماد” از یک سایت به یک سایت دیگر هستند، برای سئو ارزشمند هستند.

بک لینک

چرا بک لینک ها مهم هستند؟ در اصل، بک لینک به وب سایت شما یک سیگنال برای موتورهای جستجو است که دیگران به شما اطمینان دارند و محتوای سایت تان را قابل اعتماد می دانند. اگر بسیاری از سایت ها به همان صفحه وب یا وب سایت مشابهی پیوند دهند، موتورهای جستجو می توانند نتیجه بگیرند که این مقاله ارزش قرار گیری در نتایج جستجو را دارد و بنابراین ارزش جستجو در SERP را نیز به دست خواهد آورد. بنابراین کسب این backlinks می‌تواند تاثیر مثبتی بر موقعیت رتبه‌بندی وب سایت تان داشته باشد.

تاثیر و  جایگاه لینک ها در ارتقا سئو سایت چیست؟

متخصصان سئو تخمین می‌زنند که بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ عنصر وجود دارد که گوگل و دیگر موتورهای جستجو به عنوان بخشی از الگوریتم خود برای محاسبه موقعیت سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو در نظر میگیرند. لینک‌های داخلی و خارجی به همراه بک لینک ها فقط یک بخش کوچک اما مهم هستند که نباید دست کم گرفته شوند.

تمام تلاش ‌های شما برای ایجاد و ویرایش یک لینک در دراز مدت با افزایش ترافیک و موقعیت تان در SERPS تعیین خواهد شد و این باعث می‌شود که این تلاش ارزشش را داشته باشد تا به لینک سازی در سایت خود و گرفتن بک لینک از سایت های دیگر اهمیت دهید.

اطلاعاتی که باید در مورد ویژگی nofollow لینک ها بدانید.

یک ویژگی وجود دارد که گاهی اوقات می‌تواند به عنوان ویژگی “nofollow” برای یک لینک به کار رود. اهمیت این ویژگی متوجه کاربران نیست، بلکه برای مدیران اهمیت بسزایی دارد. در حقیقت به کار بردن این ویژگی (در بک لینک) تاثیری در افزایش رنک یک سایت ندارد و تنها برای ارجاع به کار برده می شود.

دلیل اصلی که یک سایت ممکن است از nofollow استفاده کند، به سناریوهایی مرتبط است که در آن سایت فاقد کنترل کامل بر لینک‌هایی است که به صفحات آن اضافه شده‌اند. به عبارت دیگر، آن‌ها نمی‌خواهند به گوگل رای اعتماد خود را اعلام کنند آن هم در شرایطی که نمی‌دانند از این ارجاع مطمئن هستند یا خیر.  برای مثال می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • نظرات وبلاگ
 • پست های یک فوروم
 • توضیحات پست مهمان
 • صفحات قابل ویرایش ویکی (به عنوان مثال ویکی‌پدیا)
 • پاسخ های یاهو
 • امضاهای پست مهمان

کاربران می‌توانند آزادانه به هر کدام از این مکان‌ها لینک اضافه کنند اما خودشان نمی دانند که عملاً اعتبار خاصی برای سایت مذکور ایجاد نخواهد کرد.

لینک

https://moz.com/beginners-guide-to-link-building

https://www.entrepreneur.com/article/283204

https://robpowellbizblog.com/internal-links-wordpress/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید