هاست مناسب وردپرس

هاست مناسب وردپرس

هاست مناسب وردپرس

معادل فارسی HOST می شود میزبان. در فضای وب هم دقیقا به همین معنا می باشد. هاست مناسب وردپرس در واقع یک فضای دیسک مشخص است و داده های سایت شما به عنوان مهمان در آن ذخیره می شود. برای راه اندازی یک سایت وجود هاست و دامنه ضروری است.می توانیم با سیستم خودمان هم هاست داشته باشیم اما به دلیل اینکه سیستم باید ۲۴ ساعته روشن باشد تا اتصال آن به شبکه و اینترنت قطع نشود و کاربر سایت اتصالش به سایت ما را از دست ندهد توصیه به خرید سرویس هاست میزبان  را از شرکت های  معتبر  می کنیم.

 

 

هاست مناسب جهت راه اندازی وردپرس چیست؟

در هنگام خرید هاست تعداد زیادی گزینه یا پلن پیش روی شما می باشد. بر همین اساس ما با مقاله ی هاست مناسب وردپرس قصد داریم مسیر خرید یک هاست را به شما نشان دهیم.

پس از خواندن این مقاله می توانید هاست خود را خریداری نمائید.

-کدام سیستم عامل؟

هنگام خرید هاست مناسب وردپرس باید بدانید سیستم عاملی که انتخاب می کنید حتما باید لینوکس باشد. دلیل اجبار در این امر این است که وردپرس در این سیستم اجرا می شود.

لازم نیست بترسید شما اگر قصد راه اندازی یک سایت بدون کد نویسی را دارید کار خیلی زیادی در خود سیستم عامل یا کد نویسی ندارید.

-فضای لازم؟

فضای لازم برای هاست مناسب وردپرس MB 500 در صورتی که شما قصد راه اندازی یک سایت کم حجم و سبکی را دارید کفایت می کند اما اگر فکر می کنید که برای سایت خود حجم زیادی از اطلاعات را بارگزاری خواهید کرد از هاست ۱۰۰۰ MB به بالا استفاده نمائید.

-هاست کدام کشور؟

شرکت های زیادی در داخل یا خارج از ایران هستند که به شما هاست می فروشند. در داخل ایران هم ممکن است به جز هاست پلن ایرانی چندین پلن از سایر کشور ها وجود داشته باشد.
به دلیل اهمیت لوکال هاست توصیه می شود از هاست همان کشور که قصد راه اندازی سایت در آن کشور را دارید هاست تهیه کنید.

البته شما می توانید زمانی که از سراسر دنیا کاربر دارید از سیستم CDN هم استفاده کنید.

-نصب وردپرس به صورت اتوماتیک؟

هنگام خرید هاست شرکت میزبان احتمالا به شما پیشنهاد نصب وردپرس بر روی هاستتان را خواهد داد. چنان چه سایت شما قرار است عمر کوتاهی داشته باشد توصیه می شود آن را بپذیرید.
اما اگر سایت شما قسمت مهمی از کسب و کار شما خواهد بود و استفاده از این سایت طولانی خواهد بود بهتر است خودتان وردپرس را بر روی هاستتان سوار کنید تا برای به روز رسانی به مشکلی بر خورد نخورید.

-کدام پنل مدیریت هاست مناسب است؟

هنگام خرید یک هاست به احتمال زیاد از شما خواسته می شود که پنل مدیریتی خود را انتخاب نمائید تا با استفاده از آن مدیریت فضای هاست خود را با کمک آن انجام دهید.

به دلیل راحتی و کاربر پسند بودن محیط CPANEL (سی پنل)  توصیه میکنیم از این پنل استفاده نمائید.البته دایرکت ادمین و پلسک هم از سایر پنل ها می باشند.

-هاست رایگان؟

شاید از پیش چیزهایی درباره هاست رایگان شنیده باشید یا هنگام جست و جو برای خرید هاست با چنین موردی برخورد نمائید.این پلن های رایگان برای این در اختیار کاربر قرار می گیرد تا با کیفیت آن شرکت میزبان آشنا شوند.

در این پلن ها محدودیت های زیادی از لحاظ مدت زمان و میزان فضایی که در اختیار شما قرار می گیرد وجود دارد. البته امکان پشتیبانی و به روز رسانی هم برای شما محدود است.

پس به همین دلیل اگر قصد راه اندازی یک سایت را دارید حتما از پلن های پولی یک هاست استفاده نمائید تا سایت شما  در فضای وب ایمن تر بماند و در آینده دچار مشکل نشود.

تاثیر هاست بر سئو یک سایت؟

اگر این برای شما مهم است که سایتی راه که اندازی خواهید کرد در رتبه های بالایی در نتایج کاربران گوگل در کلمات کلیدی کسب وکار شما نمایش داده شود شدیدا توصیه میکنیم موارد بالا را در نظر بگیرید . چرا که هاست یکی از فاکتورهای مهم در امر سئو (در مقاله ۱۵ الگوریتم مهم گوگل درباره اهمیت هاست بر سئو بیشتر بخوانید) می باشد.

چگونه یک هاست مناسب بخریم؟

اگر الان تصمیم به خرید هاست از یک شرکت میزبان را دارید به راحتی می توانید این امر را انجام دهید اما به جز موارد بالا به نکات زیر هم توجه نمائید.
ابتدا در یک تکه کاغذ یادداشت نمائید که مشخصات هاست مورد نیاز شما شامل چه فاکتور هایی باید باشد؟؟
کلید واژه خرید هاست را در گوگل جست و جو نمائید. نتایج صفحه اول را بررسی نمائید. یادداشت خود را با پلن هایی که سایت ها به شما پیشنهاد
داده اند را بررسی نمائید.سپس خرید خود را نهائی نمائید.

۱.دقت نمائید دقیقا طبق نیاز خود خرید نمائید.
۲.توصیه می شود هاست و دامنه از یک شرکت خریداری شود.
۳.از شرکت هایی هاست خریداری نمائید که SSL رایگان ارائه دهند.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید