کلمات کلیدی

کلمات کلیدی سئو

همانطور که سر تیتر یک روزنامه یا مجله تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب شما در خرید آن نشریه دارد انتخاب کلمات کلیدی سئو محور نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

محتوا پادشاه است

آیا واقعا محتوا پادشاه است؟
به نظر من و سایر همکارانم این بحث که محتوا پادشاه است کمی ناقص است. چرا که عواملی مهمی چون کیفیت محتوای تولید شده و نیاز سنجی کاربر و … در این جمله کلیشه ای اشاره ای به آن نشده است.

یعنی نباید برای گوگل محتوا تولید کرد،ما نمیخواهیم خودمان یا الگوریتم های گوگل را فریب دهیم تا رتبه موقتی در گوگل بدست آوریم….به نظر من باید خود را جای کاربران قرار داد و بر اساس نیاز آنها و طرح سوالی که کاربر دارد محتوا را تولید نمود.
محتوایی که قصد تولید آن را داریم به یک کلید واژه نیاز خواهد داشت.

کلمات کلیدی سئو شده را چگونه بیابیم؟

برای اینکه دریابیم برای محتوایی که قصد تولید آن را داریم کدام کلید واژه مناسب می باشد می توانیم از چند ابزار کمک بگیریم تا بتوانیم کلید واژه ی مناسبی برای مقاله خود داشته باشیم.

۱.پیشنهادات گوگل

در تصویر زیر ملاحظه می فرمائید که هنگام جست و جوی یک کلید واژه به شما پیشنهاداتی داده می شود که کلمات کلیدی مکمل شما می باشد و با توجه به عنوان محتوای خود بهترین آن را از لحاظ این که کوتاه و موثرباشد و یا پر جست و جو باشد را انتخاب می نمائید.

کلمات کلیدی سایت

مشخص است که کلید واژه ی توپ به تنهایی از رقابت زیادی برخوردار است ، پس توصیه میکنیم که از یک کلمه کلیدی مکمل در کنار کلمه کلیدی اصلی خود استفاده نمائید.
مثلا مشخص کنید در این مقاله کدام مدل توپ مد نظر شما است. این کلمات کلیدی مکمل را خود گوگل بعد از نوشتن کلمه اصلی و دادن یک Space به شما پیشنهاد می دهد.
در پائین صفحه نتایج خود نیز تعدادی از این پیشنهادات را می توانید ملاحظه نمائید:

پیشنهاد گوگل

۲.گوگل ترندز

ازچندین سال پیش گوگل سرویسی را ارائه کرد که میزان محبوبیت یک کلید واژه را به صورت نمودار و آمار نمایش می دهد. یعنی شما می توانید یک عامل(محصول-خدمت یا کلید واژه و …) را با عامل دیگر مقایسه نمائید.
این عامل به شما کمک خواهد کرد دریابید بین چند کلید واژه ای که پیش رو دارید کدام یک از میزان جست و جوی بیش تر برخوردار است.

گوگل ترندز

اگر به سمت پائین صفحه اسکرول نمائید اطلاعات جذاب دیگر نیز بدست خواهید آورد که در انتخاب کلمه کلیدی شما موثر خواهد بود.

۳.keywordtool

همانطور که در تصویر ملاحظه می نمائید شما ۳ پارامتر مهم دارید.
۱/ کشور یا زبان شما
۲/مکانی که در آن دنبال کلید واژه هستید
۳/کلمه کلیدی اصلی شما (مثلا توپ)

پس از آشنائی با موارد بالا حالا ما یک کلمه کلیدی مثلا توپ را مورد جست و جو قرار می دهیم و مانند تصویر زیر کلمات کلیدی پیشنهادی به شما ارائه می شود البته باید در نظر داشت این نسخه ی رایگان این سایت است که طبعا اطلاعات کامل و کافی به شما ارائه نمی دهد.
اما از ابزار پر استفاده سئو کاران در سالیان اخیر بوده است.

۴.الکسا

یکی از ابزار هایی که به صورت رایگان نشان می دهد که کلمات پر جست و جوی سایت ما یا سایت رقیب چی بوده ؟
سایت معتبر الکسا از محصولات سایت معتبر آمازون می باشد. نسخه رایگان الکسا تا پنج کلید واژه پر جست و جو را برای ما به نمایش در می آورد.

کلمات کلیدی الکسا

۵.Google keyword planner

از بهترین کامل ترین و کار آمد ترین ابزار آنلاین و رایگانی که به راحتی به شماکمک می کند که شما کلمه کلیدی مناسب برای محوایی که قصد تولیدش را دارید انتخاب نمائید.
این سایت رایگان به ما نشان می دهد که در کدام کلید واژه به طور میانگین چه تعداد جست و جو در یک بازه زمانی مشخص جست و جو داشته است و همچنین کلمات مشابه هم به همراه تعداد جست و جو هایشان نمایش می دهد.
امکاناتی چون فیلتر کردن کشور و زبان اون رو جذاب تر نیز کرده است.

شما برای استفده از این سایت نیاز به یک اکانت جی میل و وی پی ان خواهید داشت.

متاسفانه این سایت از سمت گوگل برای ایران مورد تحریم قرار گرفته است و برای استفاده از این سایت محبوب باید با فیلتر شکن وصل شد.

 

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید