کلمات کلیدی سئو

فهرست این مقاله

کلمات کلیدی

همانطور که سر تیتر یک روزنامه یا مجله تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب شما در خرید آن نشریه دارد انتخاب کلمات کلیدی سئو محور نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

محتوا پادشاه است

آیا واقعا محتوا پادشاه است؟
به نظر من و سایر همکارانم این بحث که محتوا پادشاه است کمی ناقص است. چرا که عواملی مهمی چون کیفیت محتوای تولید شده و نیاز سنجی کاربر و … در این جمله کلیشه ای اشاره ای به آن نشده است.

یعنی نباید برای گوگل محتوا تولید کرد،ما نمیخواهیم خودمان یا الگوریتم های گوگل را فریب دهیم تا رتبه موقتی در گوگل بدست آوریم….به نظر من باید خود را جای کاربران قرار داد و بر اساس نیاز آنها و طرح سوالی که کاربر دارد محتوا را تولید نمود.
محتوایی که قصد تولید آن را داریم به یک کلید واژه نیاز خواهد داشت.

کلمات کلیدی سئو شده را چگونه بیابیم؟

برای اینکه دریابیم برای محتوایی که قصد تولید آن را داریم کدام کلید واژه مناسب می باشد می توانیم از چند ابزار کمک بگیریم تا بتوانیم کلید واژه ی مناسبی برای مقاله خود داشته باشیم.

۱.پیشنهادات گوگل

در تصویر زیر ملاحظه می فرمائید که هنگام جست و جوی یک کلید واژه به شما پیشنهاداتی داده می شود که کلمات کلیدی مکمل شما می باشد و با توجه به عنوان محتوای خود بهترین آن را از لحاظ این که کوتاه و موثرباشد و یا پر جست و جو باشد را انتخاب می نمائید.

کلمات کلیدی سایت

مشخص است که کلید واژه ی توپ به تنهایی از رقابت زیادی برخوردار است ، پس توصیه میکنیم که از یک کلمه کلیدی مکمل در کنار کلمه کلیدی اصلی خود استفاده نمائید.
مثلا مشخص کنید در این مقاله کدام مدل توپ مد نظر شما است. این کلمات کلیدی مکمل را خود گوگل بعد از نوشتن کلمه اصلی و دادن یک Space به شما پیشنهاد می دهد.
در پائین صفحه نتایج خود نیز تعدادی از این پیشنهادات را می توانید ملاحظه نمائید:

پیشنهاد گوگل

۲.گوگل ترندز

ازچندین سال پیش گوگل سرویسی را ارائه کرد که میزان محبوبیت یک کلید واژه را به صورت نمودار و آمار نمایش می دهد. یعنی شما می توانید یک عامل(محصول-خدمت یا کلید واژه و …) را با عامل دیگر مقایسه نمائید.
این عامل به شما کمک خواهد کرد دریابید بین چند کلید واژه ای که پیش رو دارید کدام یک از میزان جست و جوی بیش تر برخوردار است.

گوگل ترندز

اگر به سمت پائین صفحه اسکرول نمائید اطلاعات جذاب دیگر نیز بدست خواهید آورد که در انتخاب کلمه کلیدی شما موثر خواهد بود.

۳.keywordtool

همانطور که در تصویر ملاحظه می نمائید شما ۳ پارامتر مهم دارید.
۱/ کشور یا زبان شما
۲/مکانی که در آن دنبال کلید واژه هستید
۳/کلمه کلیدی اصلی شما (مثلا توپ)

پس از آشنائی با موارد بالا حالا ما یک کلمه کلیدی مثلا توپ را مورد جست و جو قرار می دهیم و مانند تصویر زیر کلمات کلیدی پیشنهادی به شما ارائه می شود البته باید در نظر داشت این نسخه ی رایگان این سایت است که طبعا اطلاعات کامل و کافی به شما ارائه نمی دهد.
اما از ابزار پر استفاده سئو کاران در سالیان اخیر بوده است.

۴.الکسا

یکی از ابزار هایی که به صورت رایگان نشان می دهد که کلمات پر جست و جوی سایت ما یا سایت رقیب چی بوده ؟
سایت معتبر الکسا از محصولات سایت معتبر آمازون می باشد. نسخه رایگان الکسا تا پنج کلید واژه پر جست و جو را برای ما به نمایش در می آورد.

کلمات کلیدی الکسا

۵.Google keyword planner

از بهترین کامل ترین و کار آمد ترین ابزار آنلاین و رایگانی که به راحتی به شماکمک می کند که شما کلمه کلیدی مناسب برای محوایی که قصد تولیدش را دارید انتخاب نمائید.
این سایت رایگان به ما نشان می دهد که در کدام کلید واژه به طور میانگین چه تعداد جست و جو در یک بازه زمانی مشخص جست و جو داشته است و همچنین کلمات مشابه هم به همراه تعداد جست و جو هایشان نمایش می دهد.
امکاناتی چون فیلتر کردن کشور و زبان اون رو جذاب تر نیز کرده است.

شما برای استفده از این سایت نیاز به یک اکانت جی میل و وی پی ان خواهید داشت.

متاسفانه این سایت از سمت گوگل برای ایران مورد تحریم قرار گرفته است و برای استفاده از این سایت محبوب باید با فیلتر شکن وصل شد.

 

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
ساخت بک لینک

کش کردن سایت تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن است و سایت خود را با نصب W3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید. 

ادامه مطلب »
امنیت در سایت های وردپرسی

امنیت در سایت های وردپرسی بسیار مهم است و قصد داریم با دید بیشتری نسبت به ویژگی ها وردپرس توجه کنیم .

ادامه مطلب »
ساخت بک لینک

بک لینک ( به انگلیسی Backlink ) ، همان طور که از نامش پیداست،ارجاع دادن از طریق لینک می باشد و در سئو خیلی مهم است.

ادامه مطلب »
UI و UX در وردپرس

UI و UX امروزه از پرکاربردترین و رایج ترین کلمات در حوزه تولید و گسترش طراحی وب سایت به شمار میروند.

ادامه مطلب »
ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی  یکی از بهترین روش های لینک سازی است که می تواند جزئی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و موثر باشد.

ادامه مطلب »
ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها نزد کاربران مطرح هستند. آشنایی و استفاده از ابزارک ها در وردپرس می تواند امکانات فراوانی را در اختیار مدیران یک سایت قرار دهد.

ادامه مطلب »

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.