تغییر قالب در سئو

تاثیر تغییر قالب در سئو

مقدمه ای بر تاثیر تغییر قالب در سئو

برای تاثیر تغییر قالب در سئو باید بدانید CMS وردپرس دارای این قابلیت است که وقتی شما آن را نصب می کنید امکان استفاده از یک تم (THEME) یا قالب یا به عبارتی پوسته برای شما فراهم است.
برخی از این قالب ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد و برخی به صورتی نسخه پولی.
یکی از دلایل مهمی که باعث می شود از این قالب های آماده استفاده کنیم ساختار کد نویسی درست این قالب ها می باشد که از پیش برای کاربران نوشته شده است.

تاثیر تغییر یک قالب در سئو

گفته می شود که تغییر یک قالب باعث می شود که ما در میان نتایج گوگل تغییر رتبه داشته باشیم. دلیل آن مشخص است. کد های استانداردی که در این پوسته ها به کار رفته است یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل را که همان کد نویسی استاندارد است را رعایت کرده و این یعنی افزایش رتبه برای سایت ما.قالب های رایگان وردپرس

فاکتورهایی که تغییر یک قالب در سئو سایت ما میگذارد

۱.واکنش گرا بودن سایت

ممکن است قالبی که مابرای سایت خود انتخاب نموده ایم به گونه طراحی و کد نویسی شده باشد که این سایت در دستگاه های مختلف واکنش گرا نباشد. یعنی ممکن است به طور مثال قالب سایت شما برای نمایش در کامپیوتر مناسب باشد اما در تبلت سایت شما را ناقص نمایش دهد.

همین عامل کافی است که شما بخشی قابل توجه از امتیاز سئو را از دست بدهید.

در چنین شرایطی هم شامل جریمه گوگل می شوید هم اینکه وقتی کاربر از طریق موبایل یا تبلتش وارد سایتتان شود و با یک سایت بهم ریخته و شلوغ رو به رو شود به سرعت از سایت شما خارج می شود و این باعث افزایش نرخ خروج سایت شما می شود.

۲.کد نویسی استاندارد

همانطور که در بالا اشاره داشتیم چون قالب های معروف از کدنویسی بهینه ای بر خوردار هستند از دید گوگل الگوریتم هایش رعایت شده و امتیاز بیشتری به سئو سایت شما تعلق می دهد.کد نویسی استاندارد

ضمن آنکه افرادی که فرصت کافی برای کد نویسی را ندارند می توانند از این روش استفاده کنند و بدون دغدغه یک سایت زیبا را طراحی نمایند.

توصیه میکنیم برای تهیه این قالب های استاندارد از فروشگاه های آنلاین مجاز تهیه شود.

۳.سرعت لود سایت

یکی از تاثیراتی که تغییر یک پوسته بر سایت میگذارد افزایش سرعت لود سایت ما می باشد.به این معنا که سایت ما با سرعت بیشتری برای کاربر بالا می آید و این از لحاظ سئو یک سایت امتیاز مثبت حساب می شود.

۴.هم خوانی با پلاگین ها یا افزونه ها

یکی از خطاهایی که به شخصه در شروع کار خود با آن مواجه می شدم این بود که( پلاگینی که شما قصد نصب آن را دارید با پوسته ای که نصب کرده اید خوانایی ندارد ) بود.
این پوسته ها از لحاظ کد نویسی استاندارد نبودند پس زمانی که من نیاز به نصب یک پلاگین ضروری بودم به مشکل بر می خوردم.
پس از کمی مطالعه متوجه شدم مشکل از پوسته ای بوده که انتخاب کرده بودم.

۵.قابلیت به روز رسانی سریع و پشتیبانی قوی

یکی از نکات قابل توجه این است که پوسته ای که تهیه می کنیم تیم پشتیبان قوی داشته باشد تا از راهنمایی پیش از خرید یا هنگام نصب پوسته و همچنین به روز رسانی نسخه ی پوسته ای که شما تهیه کرده اید,بهره ببرید.

برای یافتن اینکه چه شرکتی دارای بهتری خدمات ارائه پوسته وردپرس می باشد می توانید از گوگل بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.
ضمن آنکه در انجمن ها و فرم های اینترنتی می توانید نظرات کاربران را برای آن پوسته را بیابید.

۶.صفحه ساز ها

در بعضی از قالب هایی که ما تهیه می نمائیم عنوانی وجود دارد به نام صفحه سازها که به شدت کمک میکنند که سایت ما از لحاظ زیبائی نسبت به سایر سایت های رقیب در رتبه بهتری قرار بگیرد.
اگر هم این صفحه ساز ها وجود نداشتند میتوانید از پلاگین های صفحه ساز استفاده نمائید.

المنتور یکی از آن ها می باشد.

۷.سازگاری با انواع مرورگر ها در انواع دستگاه ها

یکی از قابلیت هایی که یک پوسته خوب باید داشته باشد و در سئو ما نیز می تواند اثر گذار باشد همین سازگاری با مرور گر های مختلف در همه دستگاه ها
می باشد.

یعنی پوسته باید بتواند در کامپیوتر یا موبایل و تبلت در هر مرور گری (مانند Safari-Chorome-firefox و… ) سازگاری داشته باشد و سایت ما رو به طور سالم و کامل نمایش دهد.

۸.قابلبت ارتقا به نسخه حرفه ای

برخی از این پوسته ها نسخه ای دمو یا رایگان را در اختیار کاربران قرار داده است که با محدودیت هایی نیز همراه است و کاربر نمی تواند به طور کامل از امکانات پوسته سایت خود استفاده نماید.
در نهایت کاربر ناچار به خرید نسخه پولی پوسته خواهد شد پس بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت,پیش از راه اندازی سایت خود از سایت مرجع آن پوسته یا سایت های داخلی که لایسنس پوسته را به فروش می گذارند,پوسته مورد نظر خود را تهیه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید