کش کردن سایت

فهرست این مقاله

ساخت بک لینک

مقدمه‌ای از کش کردن سایت

بهبود سرعت

کش کردن سایت در وردپرس تنها روش ممکن برای بهبود عملکرد آن و سئو یک سایت است. اگر سایت بیش از حد مورد بارگذاری مجدد قرار گیرد، می‌توانید سایت خود را با نصب افزونهW3 Cache یا Cache WP Super، کش کنید.

در اصل، زمانی که یک وب سایت مرتبا از کاربران مختلف درخواست یا فرا خوانده می‌شود، استفاده مجدد از داده‌های تولید شده قبلی (یعنی اطلاعاتی که کاربر مورد نظر در مراجعه قبلی خود به سایت برای وی یک بار بارگذاری شده بود) برای سرعت بخشیدن به درخواست‌های جدید، و جهت کاهش سرعت بارگذاری سایت ،
کش وردپرس نامیده می‌شود.

در عملیات کش چه اتفاقی می‌افتد؟

عملیات کش کردن

آماده سازی برای کش کردن سایت بسیار آسان و البته کاربردی است. پاک‌سازی کش سایت اصولا به معنای ذخیره مجدد همه داده‌های نهان قبلی است. این به این معنی است که موارد قدیمی حذف و مابقی یا ایجاد می شوند و یا احیا خواهند شد. این امر نوعا براساس تعدادی از پروتکل‌ها انجام می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

۱) زمانی که یک نظر ارسال می‌شود.

۲) وقتی یک پست جدید منتشر می‌شود.

۳) زمانی که یک پست قدیمی به روز می‌شود.

انواع اصلی کش کردن سایت وردپرسی

انواع کش کردن سایت وردپرس

دو نوع اصلی پروتکل کش کردن سایت وجود دارد که براساس مدل کلاینت – سرور موجودند. آن‌ها عبارتند از:

دو نوع اصلی پروتکل کش کردن سایت وجود دارد که براساس مدل کلاینت – سرور موجودند. آن‌ها عبارتند از:

۱) کش کردن سایت سمت کلاینت

۲) کش کردن سایت سمت سرور

آشنایی با کش کردن سایت سمت کلاینت

کش کاربر

اصولاً سایت ها حاوی بسیاری از داده‌های غیر متنی، استاتیک، مانند تصاویر، CSS و فایل‌های Javascript هستند.
این فایل ها و داده ها مقدار زیادی فضا را اشغال می کنند و عملکرد سایت را برای بارگذاری بعدی آسان تر خواهند کرد. این فرآیند استفاده مجدد از داده‌های ذخیره‌شده از کامپیوتر کلاینت (یا مشتری) به عنوان حافظه نهان شناخته می‌شود و تقریبا هر وب سایت مدرن از آن استفاده می‌کند و هر مرورگر از آن پشتیبانی می‌کند. کش کردن سمت مشتری به جلوگیری از افزونگی اطلاعات کمک می‌کند (یعنی دانلود همان داده‌ها به دفعات مکرر)
.

آشنایی با کش کردن سایت سمت سرور

کش کردن سایت از سمت سرور

کش کردن سایت در سرور به عنوان کش سمت سرور شناخته می‌شود. کش طرف سرور شامل پروتکل‌های کش مختلفی است که برای کش وردپرس، استفاده می‌شوند. آن‌ها در زیر لیست شده‌اند:

۱)بارگذاری صفحه

۲)کش کوئری دیتابیس

۳) ذخیره سازی مبتنی بر شی

۴)حفاظت از حافظه نهان

آشنایی با افزونه های ضروری کش وردپرس

افزونه caching باعث ایجاد صفحات HTML استاتیک در وب سایت شما می شود و آن را در سرور ذخیره می کند.
از این رو، هر بار که کاربر سعی کند به وب سایت شما دسترسی پیدا کند، افزونه مورد نظر شما به جای پردازش اسکریپت های نسبتاً سنگین تر وردپرس، صفحه
HTML سبکتری را ارائه می دهد و در نتیجه بارگذاری آُسانتر، سریعتر و مناسب تر خواهد بود.
این اصول برای کاربر پسند بودن یک سایت بسیار ضروری است. این امر به افزونه حافظه پنهان اجازه می دهد تا زمان بارگیری صفحه شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. در ادامه به بررسی افزونه های ضروری کش سایت خواهیم پرداخت
.

1.WP ROCKET

افزونه کش سایت WPROCKET

این افزونه محبوب‌ ترین افزونه برای وردپرس محسوب می شود. سهولت پیکربندی آن چیزی است که از رقبا جدایش می کند. زمانی که این افزونه را فعال می‌کنید، کش صفحه بلافاصله فعال می‌شود.

چند مزیت دیگر استفاده از WP Rocket عبارتند از:

  • ایندکس شدن سایت شما در نتایج موتورهای جستجو بهبود می یابد.
  • برای بهبود زمان بارگیری صفحه، پرونده های HTML ، JavaScript و CSS کمینه می شوند.
  • Lazy loading بر روی تصاویر شما اعمال می شود؛ به این معنی که تصاویر فقط در مواقع «قابل مشاهده» برای بازدید کنندگان شما در مرورگر آنها بارگیری می شود. این کار به توسعه دهندگان کمک می‌کند به راحتی ویژگی‌های خود را گسترش دهند.
    *این پلاگین نسخه رایگان ندارد.

2.WP-Optimize

WP-Optimize

WP Optimize یک افزونه ذخیره سازی freemium است و تقریباً در یک میلیون وب سایت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که WP-Optimize برای کش کردن سایت شما، پاک سازی پایگاه داده، فشرده سازی تصاویر بزرگ را سرعت می بخشد.
• پاکسازی پایگاه داده: این افزونه همه داده‌های غیرضروری را در پایگاه‌داده شما پاک می‌کند، همچنین جداول را پاک می‌کند، و در نهایت وب سایت شما را سریع و کارآمد می‌سازد.
• فشرده‌ سازی تصویر: ابزار فشرده‌ سازی تصویر این افزونه، به طور قابل‌ توجهی منابع سرور را با تبدیل تصاویر بزرگ به فایل‌ های فشرده و زمان بار کردن صفحه کاهش می‌دهد.
Caching: این کار با تمام ویژگی‌های ضروری هر متصل شونده دیگر با تنظیمات پیکربندی کمینه صورت می‌گیرد.

3.WP Super Cache

SUPERCACHE

  WP Super Cache یک افزونه محبوب دیگر برای کش کردن سایت در وردپرس است، که بیش از یک میلیون صفحه فعال آن را نصب کرده اند. افزونه WP Super Cache به شما کمک می کند تا فایل های استاتیک HTML را از وبلاگ دینامیک وردپرس خود تولید کنید. پس از پردازش نسبتاً سنگین تر اسکریپت های PHP در سایت شما ، WP Super Cache فایل HTML استاتیک را در اختیار اکثر بازدید کنندگان وب سایت شما قرار می دهد.

افزونه WP Super Cache چگونه می‌کند

Simple: این روش پیشنهادی برای کش کردن سایت است زیرا شما مجبور به ویرایش فایل های PHP نیستید، به علاوه فایل .htaccess نیازی به پیکربندی ندارد.
Expert: این سریعترین روش ذخیره سازی برای ارائه فایل های HTML ذخیره شده کاربران است ، اما به اصلاح پرونده های .htaccess نیاز دارد.

WP Super: این روش برای کش صفحات برای کاربران شناخته‌شده استفاده می‌شود (کسانی که وارد سایت شما می‌شوند، نظرات درج می کنند و غیره). اگر چه این بهترین روش کش کردن سایت است، اما نسبت به دیگر روش‌ها کمی کندتر عمل خواهد کرد.

4.W3 Total Cache

W3 Total Cache

افزونه W3 در بیش از یک میلیون صفحه فعال نصب شده ‌است. این افزونه برای کش کردن سایت، عملکرد سرور شما را با ذخیره کردن هر منظر از سایت بهبود می بخشد و همچنین برای یکپارچه سازی شبکه محتوا سایت مفید عمل می کند. فرقی نمی کند که سایت شما در یک شبکه مشترک یا یک سرور اختصاصی میزبانی شود، این افزونه را برای بهبود عملکرد سرور وب و کاهش زمان بارگیری صفحه مفید خواهید بود. در حال حاضر، این تنها افزونه ای است که برای بهینه سازی کلیه محیط های میزبانی عملی طراحی شده است.

باز نشر این مطلب در شبکه‌های اجتماعی شما
شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
افزایش بازدید سایت وردپرس

هرچه ترافیک بازدید سایت شما بیشتر باشد درآمدتان از سایت بیشتر است و اگر سئو درستی برای سایت خود داشته باشید و برای تولید محتوا مفید تلاش کرده باشید قطعا موفقیت کم هزینه ای خواهید داشت.

ادامه مطلب »

کپشن نویسی اصولی یکی از مهم‎‌ترین عوامل رشد تعامل در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام می‌باشد،شما چه میزان با این موضوع آشنائی دارید؟این مقاله به شما کمک میکند کپشن‌های حرفه‌ای بنویسید.

ادامه مطلب »
تگ آلت تصاویر

تگ آلت تصاویر یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می تواند در بهبود وضعیت سئو سایت نقشی حیاتی ایفا نماید و به هیچ وجه در هنگام طراحی یک سایت وردپرس نباید از آن غافل شد

ادامه مطلب »
برگه ساز ها

برگه ساز ها افزونه هایی هستند که برای ساخت صفحات در وردپرس توسعه یافته اند. ویژگی مهم استفاده از برگه ساز ها در این است که برای استفاده از آن ها نیازی به برنامه نویس ندارید

ادامه مطلب »
serp

SERP اصطلاحی رایج در سئو می باشد و در واقع به معنای صفحه ای است که نتایج جستجو در آن به نمایش گذاشته می شود. و مخفف این عبارت یعنی Search Engine Results Page می باشد.

ادامه مطلب »
فوتر در وردپرس

ساخت فوتر در وردپرس از جمله بخش های بسیار مهم در سایت به شمار می آید که برخی از افراد به اشتباه توجه چندانی به آن ندارند و سایت خود را از این امتیاز محروم میکنند.

ادامه مطلب »
کتاب‌خانه مطالب

 

تماس با ما 10صبح الی 10 شب

ما را دنبال نمائید

© هر گونه کپی برداری از محتوای سایت تهران وردپرس با ذکر منبع بلامانع میباشد.

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.