نوار ابزار وردپرس

نوار ابزار وردپرس

ما ضروری ترین قسمت های نوار ابزار وردپرس را در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد تا راحت و سریع و بی دردسر بتوانید از آن ها برای ساخت سایت وردپرسی خود استفاده نمائید.

الف/نوار ابزار وردپرس بالایی

نوار ابزار وردپرس بالایی

قسمت زرد رنگ نمایش دهنده نوار ابزار بالائی در وردپرس شما می باشد و اگر وردپرس شما نسخه فارسی باشد کار نیز راحت تر هم خواهد شد.

۱.عنوان راهنما

شما به راحتی در گوشه بالا سمت چپ تصویر خود میتوانید راهنما وردپرس را مشاهده کنید و برای کسب اطالاعات بیشتر یا رفع مورد های خاص می توانید به آن مراجعه نمائید.

راهنما وردپرس

۲.تنظیمات صفحه

این المان که در بالای صفحه سمت چپ پس از راهنما قرار گرفته است ،یک المان متغیر است ; یعنی شما در هر کدوم از قسمت های منو کناری در سمت راست تصویر(که جلوتر به آن خواهیم رسید) قرار داشته باشید به شما امکانات متفاوتی را میدهد.
در تصویر زیر تنظیمات صفحه را در دو مکان متفاوت مقایسه کرده ایم:

تنظیمات صفحه 2

تنظیمات صفحه

۳.پروفایل

برای تغییر نام کاربری و یا رمز عبور و سایر تغییرات ناحیه مدیریت پیشخوان وردپرس خود باید مطابق عکس زیر گزینه مربوطه را بزنید و وارد ویرایش شناسنامه من شوید.
ضمن آن که می توانید برای خروج هم باید از همین قسمت اقدام کرد.

پروفایل وردپرس

۴.سایر قسمت های منو بالائی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید موارد کادر قرمز قسمت ثابت و قسمت بلوری قسمت متغیر است که پس از نصب پلاگین های موردنظر شما اضافه میگردد.

نوار بالایی در وردپرس

A/گزینه اول از سمت راست که لوگوی وردپرس است به شما امکاناتی چون پشتیبانی و باز خورد را می دهد.
B/گزینه دوم از سمت راست که نماد خانه را دارد به شما امکان بازدید سریع سایتتان را می دهد.
C/گزینه سوم از سمت راست که آیکون دو فلش در تعقیب هم را نشان می دهد نماد آپدیت هایی می باشد که باشد در سایتتان انجام دهید.
D/گزینه چهارم از سمت راست که آیکون باکس پیغام است نشان دهنده نظر کاربران درباره محتوای سایت شما می باشد.
E/گزینه پنجم از راست که یک آیکون یه علاوه دارد برای زمانی است که شما قصد نگارش یک مقاله را دارید و به شما دسترسی سریع افزودن مقاله جدید را
می دهد.

 

ب/نوار ابزار وردپرس کناری

نوار ابزار کناری راست

در تصویر بالا حالت اولیه و ابتدایی منو نوار ابزار راستی را مشاهده می فرمائید.
یعنی وقتی وردپرس را نصب میکنید پیش از آنکه افزونه یا پوسته ای را روی آن نصب کنید به این شکل است.

۱/پیشخوان و خانه — پیشخوان به روز رسانی

چنانچه میخواهید در صفحه اصلی یا خانه و یا همان پیشخوان وردپرس قرار بگیرید کافی است که از منو نوار ابزار وردپرس سمت راست گزینه پیشخوان و سپس خانه را کلیک نمائید تا در پیشخوان وردپرس خود قرار بگیرید.

پیشخوان وردپرس

برای به روز رسانی وردپرس خود به علاوه پلاگین ها و سایر موارد هم نیز از طریق پیشخوان گزینه به روز رسانی را کلیک می نمائیم.(این گزینه را در منو بالایی نیز در اختیار داریم)

۲/نوشته ها

ما برای نوشتن مقاله های سایتمان یا وبلاگمان در وردپرس باید از این مسیر اقدام نمائیم.

نوشته ها

A/برای دیدن مقاله هایی که ما در وردپرس خود نوشته ایم و مدیریت آن ها به قسمت نوشته ها و همه نوشته ها می رویم.
B/برای افزودن یک مقاله جدید به قسمت نوشتن و افزودن نوشته ها می رویم.
C/برای دسته بندی کردن مقالات خود به نوشته ها و دسته ها می رویم.
D/برای تعریف تگ مقالات خود به قسمت برچسب ها می رویم.

۳/رسانه

اگر میخواهید عکس فیلم یا ویدئو خاصی در برگه های سایت خود یا مقالات سایت خود منتشر نمائید ابتدا باید فایل مورد نظر خود را از مسیر رسانه و افزودن اقدام نمائید.

رسانه

برای دیدن سایر فایل هایی که آپلود نموده ایم از مسیر رسانه و کتابخانه اقدام می نمائیم.

۴/برگه

برای ساختن برگه های سایت خود مانند تماس با ما و درباره ما و … که صفحات ثابت و اصلی سایت ما می باشد به مسیر منو نوار ابزار سمت راست و برگه ها و در نهایت افزودن برگه ها می رویم. و برای دیدن برگه هایی که ساختیم به مسیر منو نوار ابزار سمت راست و برگه ها و همه برگه ها می رویم.

نوار ابزار برگه

۵/دیدگاه

وقتی کاربر برای یک برگه و یا مقاله شما یک دیدگاه و ارسال می کند از طرف مدیر وردپرس باید تایید گردد و مدیریت دیدگاه ها از مسیر منو ابزار کناری وردپرس رد می شود.

دیدگاه

۶/نمایش

برای مدیریت قالب و پوسته هایی که نصب کرده اید و قصد آپلود و سپس فعال سازی آن ها را دارید از مسیر نمایش و پوسته می گذرد.البته نمایش امکانات دیگری مانند  استفاده از ابزارک ها و ساخت فهرست برای سایت وردپرسی ما را مهیا می نماید.
توصیه میکنیم در صورت عدم اطلاع به قسمت ویرایشگر پوسته کاری نداشته باشید.

نمایش

۷/افزونه یا پلاگین

اگر قصد دارید پلاگین خاصی را بر روی سایت خود نصب کنید و یا افزونه هایی را که نصب نموده اید مدیریت نمائید باید از مسیر منو نوار ابزار کناری وردپرس و افزونه ها اقدام نمائید.

افزونه های نوار کناری

۸/کاربران

افرادی که با موقعیت هایی کاری متفاوت علاقه مند هستد در سایت شما فعال باشند , نیاز به تعریف کاربر برای آنها می باشد و مدیریت این مورد از مسیر منو نوار ابزار کناری وردپرس و کاربران عبور میکند.

تعریف کاربر در وردپرس

۹/ابزار و تنظیمات

اگر قصد استفاده از ابزار های خاصی را دارید و یا تغییر برخی تنظیمات سایت وردپرسی خود, نیز می توانید از طریق نوار ابزار کناری وردپرس این دو مورد را پیدا کنید و مسیر را تا تغییرات مد نظر خود ادامه دهید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید