کوتاه ازUI و UX در وردپرس

فهرست این مقاله

UI و UX در وردپرس

UI و UX در وردپرس ، تعریف و تفاوت ؟

UI و UX در وردپرس ، تعریف و تفاوت؟

همانطور که از عنوان صفحه مشخص است ، قصد داریم به یو آی و یو ایکس در وردپرس بپردازیم ، اما پیش از این می خواهیم ، تعریفی از UI و UX در وردپرس داشته باشیم.

UI  مخفف کلمه (User Interface) ، به معنی رابط کاربری است.
این دو کلمه ای بدان معناست که هر محتوایی که شما به عنوان یک کاربر بر روی صفحه گوشی یا سیستم کامپیوترتان در حال مشاهده آن هست از نظام طراحی و جزئیات مشخصی برخوردار است. که هدف نهایی آن ایجاد بستر راحت تر ارتباط شما با سیستم است.

و اما UX مخفف کلمه (User Experience) هدف دیگری را دنبال می کند.
طراحان و توسعه دهندگان نرم افزار و وبسایت ها همواره به دنبال آن هستند که احساس و تجربه کاربر از ارتباط با سیستم طراحی شده خود را تحلیل کرده و به کمک این مهم فضا و امکانات پویاتری را به نرم افزار یا وبسایت خود اضافه کند. شاید شما هم تا به حال متوجه تاثیر روانی تغییر شکل و رنگ یک دکمه در وبسایت شده اید.

تاریخچه مختصری از کاربرد UI و UX در وردپرس

تاریخچه مختصری از کاربرد UI و UX در وردپرس

اجازه بدهید قبل از اینکه به کاربرد های دقیق و جدی تر به یو آی و یو ایکس در وردپرس بپردازیم، قبل از آن نگاهی به گذشته و تغییرات آن بیندازیم.

اولین نسل از یو آی و یو ایکس در وردپرس قابلیت های بسیار محدودی داشته و فاقد داشبورد ارتباط مدیر وب سایت با امکاناتش بود.
در سال های بعد تغییرات زیادی از جمله اضافه شدن بررسی کننده قالب کلمات، داشبورد، پلاگین یا افزونه هایی از جمله تگ پویا و ساختار های منووار در بخش نظرات هر پست،  پنل جدید مدیریتی برای مدیر سایت که قابلیت های محتوایی سایت خود از جمله طراحی  پوسته راست چین، ایجاد فرم های مختلف مانند تماس و پشتیبانی با استفاده از فرم ساز ها در وردپرس، مدیریت خودکار امنیت وب سایت و بسیاری از قابلیت های دیگر که تنها بخشی از تغییرات و پیشرفت های وردپرس با استفاده از کاربرد UI و در UX در وردپرس از وبسایت ها اعمال شده اند.

ماهیت و اهمیت استفاده از UI و UX در وردپرس

ماهیت و اهمیت استفاده از UI و UX در وردپرس

استفاده درست از یو آی و یو ایکس در وردپرس نیازمند تجربه ای بخصوص است.
افرادی که در حوزه طراحی و مدیریت رابط کاربری تجربه ی بیشتری دارند در اغلب موارد توانایی تحلیل و مانیتور بازخورد های رفتاری کاربران هنگام استفاده از سایت و قابلیت های آن را ندارند.
اما به طور ویژه از اهمیت کاربرد یو آی و یو ایکس در وردپرس آگاهند. در نتیجه در این مرحله نیاز به متخصصان و تحلیل گرانی در حوزه تجربه کاربری دارند.

طراحان وب سایت با دارا بودن هر دوی این مهارت ها یـا تیمی با این مهارت ها میتوانند کنترل کاملی بر روی ظاهر سایت و طراحی عینی آن داشته باشند و همچنین از احساس و بازخورد کاربرد در هنگام مواجهه با این ظاهر و استفاده از ابزار های موجود در وبسایت  اطلاعاتی کافی بدست آورند که خود گام بزرگی برای بهینه و کارآمد ساز کردن وب سایت و به دنبال آن جذب کاربران و افزایش  روز افزون محبوبیت وب سایت با استفاده از یو آی و یو ایکس در وردپرس است.

استفاده ازUI و UX در وردپرس موجب ایجاد مشکل میشود؟

آیا استفاده ازUI و UX در وردپرس موجب کند شدن و یا ایجاد مشکلات امنیتی میشود؟

این سوال نیز سوالی رایج در حول موضوع کلی ماست.

در جواب باید گفت، تجربیات عینی از دنیای واقعی نشان دهنده آن است که استفاده از یوآی و یوایکس در وردپرس باعث سبک شدن، دور کردن و حذف کردن محتوا و یا امکانات اضافی و بی ربط از وب سایت، پویا ساختن فرم ها و پوسته های از پیش طراحی شده و به دنبال آن افزایش رضایت کاربر از وب سایت است.

شایان ذکر است که با استفاده مفید و درست از UX در وردپرس تحلیل های زیادی از جمله بازخورد کاربر در مواجهه با قالب پست، دکمه ثبت نام، صدای هنگام فشردن و تغییر رنگ دکمه ادامه خرید در فروشگاه های مبتنی بر وردپرس و … را میتوان بدست آورد که موجب طراحی بستری سبک تر و به همراه آن امنیت بیشتر میشود.
گوگل آنالیتیکس نیز به همین منظور طراحی شده تا تک تک بازخورد های رفتاری کاربر در مواجه شدن با بخش های متخلف سایت شما را در اختیارتان قرار دهد.
از اطلاعات بعضا خام بدست آمده از آنالیتیکس میتوان در گوگل وبمستر – نرم افزاری که امکانات مدیریت رتبه بندی، جستجو وب سایت ها را در اختیار مدیران قرار میدهد- استفاده کرد تا در افزایش محبوبیت و بازدید سایت پیشرفت های چشمگیری حاصل گردد.

استفاده از ابزار های وبمستر برای تحقیقات کاربری

آینده استفاده از UI و UX در وردپرس حیرت برانگیز است

آینده استفاده از UI و UX در وردپرس حیرت برانگیز است

کاربرد یو آی و یو ایکس در وردپرس انقلابی را نیز به حوزه طراحی وب سایت های مبتنی بر وردپرس آورده است. در این بخش چشم اندازی خواهیم داشت به گزینه های قابل پیشرفت و قابل حذف و امکانات جدیدی که در راه اند:

  • رابط کاربری مسطح و صاف: امروزه کسی به دنبال استفاده از دکمه ها و اشیای سه بعدی و شلوغ نیستند بلکه طراحی مسطح با اشیای ساده ولی پویا بیشتر مطرح هستند.
  • طراحی روشن گرایانه با نگاهی رو به آینده برای وبسایت ها در طراحی UI و UX در وردپرس
  • طراحی هر چه مطابق تر با گوشی های هوشمند در طراحی UI و UX در وردپرس
  • تصاویر زمینه متحرک و پویا
  • کنترل هوشمند صدا
  • طراحی منحصر به فرد یو آی و یو ایکس در وردپرس که موجب برند سازی است : مانند سایت Pinterest
  • خط نوشته ها و فونت های خاص و زیبا
  • انحصاری سازی مانیتورینگ تجربه نسبت به هر کاربر مجزا ، دربخش تحقیقات کاربری UI و UX در وردپرس

 

و  اما قاعده اصلی همچنان پا برجاست، در عین طراحی مسطح  و جدید، دکمه همچنان دکمه است و لینک ها همچنان به همان شکل باقی میمانند و تنها یک تغییر سازمان یافته با استفاده از یو آی و یو ایکس در وردپرس برای هدفی بزرگتر است که اتفاق میفتد.

تحقیقات کاربری را فراموش نکنید

تحقیقات کاربری را فراموش نکنید

اگر طراح یو آی و یو ایکس در وردپرس باشید احتمالا با مفهوم تحقیقات کاربری آشنایی دارید .
تحقیقات کاربری وردپرس در درجه بالاتری از طراحی UI  و UX در وردپرس می باشد که وبمسترها و دیزاینر ها از آن برای بررسی بازخورد های کاربران نسبت به وبسایت خود آگاه می شوند و طراحی UI  و UX  خودشان را با استفاده از  نظرات کاربران اصلاح می کنند.
پس می توانید با قرار دادن چند فرم ساز آنلاین هنگام طراحی UI و UX در وردپرس از نظرات ارزشمند کاربران برخوردار شوید.

باز نشر این مطلب در شبکه‌های اجتماعی شما
شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید
افزایش بازدید سایت وردپرس

هرچه ترافیک بازدید سایت شما بیشتر باشد درآمدتان از سایت بیشتر است و اگر سئو درستی برای سایت خود داشته باشید و برای تولید محتوا مفید تلاش کرده باشید قطعا موفقیت کم هزینه ای خواهید داشت.

ادامه مطلب »

کپشن نویسی اصولی یکی از مهم‎‌ترین عوامل رشد تعامل در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام می‌باشد،شما چه میزان با این موضوع آشنائی دارید؟این مقاله به شما کمک میکند کپشن‌های حرفه‌ای بنویسید.

ادامه مطلب »
تگ آلت تصاویر

تگ آلت تصاویر یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می تواند در بهبود وضعیت سئو سایت نقشی حیاتی ایفا نماید و به هیچ وجه در هنگام طراحی یک سایت وردپرس نباید از آن غافل شد

ادامه مطلب »
برگه ساز ها

برگه ساز ها افزونه هایی هستند که برای ساخت صفحات در وردپرس توسعه یافته اند. ویژگی مهم استفاده از برگه ساز ها در این است که برای استفاده از آن ها نیازی به برنامه نویس ندارید

ادامه مطلب »
serp

SERP اصطلاحی رایج در سئو می باشد و در واقع به معنای صفحه ای است که نتایج جستجو در آن به نمایش گذاشته می شود. و مخفف این عبارت یعنی Search Engine Results Page می باشد.

ادامه مطلب »
فوتر در وردپرس

ساخت فوتر در وردپرس از جمله بخش های بسیار مهم در سایت به شمار می آید که برخی از افراد به اشتباه توجه چندانی به آن ندارند و سایت خود را از این امتیاز محروم میکنند.

ادامه مطلب »
کتاب‌خانه مطالب

 

تماس با ما 10صبح الی 10 شب

ما را دنبال نمائید

© هر گونه کپی برداری از محتوای سایت تهران وردپرس با ذکر منبع بلامانع میباشد.

وردپرس در واقع یکی از اعضای خانواده CMS ها میباشد که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی بهترین است.

CMS چیست؟

CMS مخفف کلمه Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS یا پلت فرم آماده ای است که بر روی هاست ما سوار میشود تا ما به کمک آن بتوانیم محتویات سایت خود  از قبیل عکس و فیلم و … را در سایت خود مدیریت نمائیم.یعنی بتوانیم آن ها را در سایت خود اضافه و یا پاک کنیم و تغییرات لازم بر محتوای سایت خود را از این طریق انجام دهیم.

محبوب ترین CMS جهان

از نکته هایی که درباره طراحی سایت وردپرس میتوان بیان کرد میزان پیشرفت آن و میزان استفاده آن به عنوان سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران است.

قابلیت فروشگاهی شدن و سایر قابلیت ها باعث افزایش محبوبیت WP شده است.

بی دلیل نیست که این سیسیتم یعنی WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست زیرا کار با آن ساده و پر بازده است.و هر روز نسخه های فراوانی از افزونه های آن در سراسر جهان منتشر میشود تا امکانات بیشتری را به کاربران وردپرس ارائه دهند.

ضمن این که دسترسی به این سیستم کاملا رایگان است و بدون نیاز به دانش زبان های کد نویسی و تجربه قبلی در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی نمائید.

CMS های زیادی در دنیا وجود دارند که میتوان به:

WIX,JOOMLA,DRUPAL و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

اما این موضوع که وردپرس هم خوانی بیشتری با گوگل دارد چون پایه و اساس وبلاگی داردو ساختاری نوشتاری باعث شده تعداد افراد بیشتر خواهان راه اندازی با وردپرس باشند.

الزام در آموزش

به علت رایگان بودن نباید فریب آن را خورد ,به دلیل آنکه نحوه صحیح استفاده از وردپرس نیاز به ساعت ها آموزش دارد که تهران وردپرس این بستر را برای شما کاربران عزیز فراهم نموده است.از آغاز این مسیر یعنی خرید دامنه تا آخرین مرحله,کنار شمائیم.
جهت آگاهی از زمان کلاسهای تهران وردپرس  با ما تماس حاصل نمائید.

پیش از بیان هر مطلبی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی دو فرضیه درباره شما وجود دارد :

۱.شما دارای یک سایت هستید.

۲.شما قصد راه اندازی یک سایت را دارید.

اگر وب سایت دارید و تا امروز در نتایج گوگل در صفحات نخست قرار ندارید اصلا تعجبی ندارد. چون شما سایت خود را برای موتور های جست و جو سئو و بهینه سازی نکرده اید و اگر هم هنوز سایتی را راه اندازی نکرده اید از شما دعوت میشود متن زیر را مطالعه نمائید.

SEO یا سئو (بهینه سازی برای موتورهای جست و جو)

SEOمخفف کلمه Search Engine Optimization  می باشد و در واقع مجموعه اقداماتی است که داخل یا خارج از سایت انجام می شود که در کلمه کلیدی خاصی که مورد نظر ما است در موتورهای جست و جو مانند گوگل در لینک ها ی نخست قرار بگیرم .

چرا سئو و بهینه سازی نیاز است؟

سئو فرایندی است که به مرور انجام می گیرد و نتایج آن به مرور دیده می شود ; البته که در خیلی از هزینه ها از جمله تبلیغات فیزیکی یا دیجیتالی کاهش را خواهیم داشت ; چرا که کاربر یا مشتری هدف ما برای رفع نیاز خود به موتورهای جست و جو مراجعه می کند و خدمت یا کالای مورد نظر خود را جست و جو میکند درنهایت خرید خود را به احتمال فراوان در نتایجی که در  لینک های ظاهر شده در صفجه نخست میبیند انجام میدهد.

الگوریتم های گوگل و اثر آن در سئو و بهینه سازی

قطعا قضیه به این سادگی نیست که با چند حرکت ساده در سئو داخلی و سئو خارجی سایت خود در رتبه های نخست قرار بگیریم زیرا کلیه این اقدامات باید طبق ۲۰۰ الگوریتمی باشد که گوگل آن را ارائه میدهد و طبق الگوریتم های گوگل است که سایت ها رتبه بندی میشوند .اگر درست اقدام کرده باشیم پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ,توسط کاربر, سایت ما در صفحات نخست در اختیار کاربر قرار میگیرد,تا احتمال مراجعه کاربر به سایت ما نسبت به رقبا را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

پنالتی یا جریمه گوگل

اگر ربات های گوگل,که آن ها هم طبق الگوریتم و زمان بندی خاصی وارد سایت ما میشوند تا تمامی اطلاعات سایت ما را مورد بررسی قرار دهند تا با توجه به رعایت الگوریتم های موجود اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند , متوجه این نکته شوند که ما در یکی از این الگوریتم ها زیاده روی کرده ایم ما را جریمه میکند وسقوط در نتایج را تجربه میکنیم.مثلا زیاده روی در استفاده از کلیدواژه.